Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 29.01.2022 21:48:49

Rogaška boljša od Šenčurja, Ilirija s težavami v Kranju

Na preostalih tekmah 16. kroga lige Nova KBM so košarkarji Ilirije slavili v Kranju, Terme Olimia so bile boljše od Hopsov, Rogaška pa od Šenčurjanov.

Košarkarji Rogaške so premagali Ggd Šenčur. Predvsem v uvodu so kraljevali gostitelji, ki so si tik pred koncem prve četrtine priigrali vodstvo s 26:16, v 17. minuti pa nato že z 41:27. Nerazumljivo nato v treh minutah in pol do menjave strani niso zadeli več in gradbeniki z Gorenjske so prišli na -3. v 24. minuti pa sta bili ekipi poravnani (46:46).

Ekipa iz Rogaške Slatine je nato vendarle zaigrala bolj zbrano in vseskozi imela nekaj točk naskoka. Tesno je postalo pet minut pred koncem, ko je Šenčur izenačil na 71. točki. Nato je sledil nepričakovan mrk gostov, delni izid 11:0 in zmagovalec je bil znan.

Z 22 točkami je bil pri domačih najbolj razpoložen Domen Bratož, Ramo Rizvić jih je za Šenčur dosegel 15.

Košarkarji iz Podčetrtka so v štajerskem obračunu dosegli pričakovano deveto prvenstveno zmago, čeprav bi se v končnici lahko obrnilo tudi drugače. Gostitelji so na tekmi še 40 sekund pred koncem vodili le z 92:90 in 15 sekund pred koncem s 95:92, nato pa s koši iz prostih metov potrdili zmago.

Tekma je bila izjemno tesna v prvem polčasu, v drugem pa so gostitelji ušli na +15. A gostje so zadnjo četrtino odprli z delnim izidom 11:0 in se povsem približali. Pri izidu 81:80 je zablestel Sandi Čebular z osmimi zaporednimi točkami in preprečil preobrat, gostitelji pa so minimalno vodstvo obdržali do konca.

Pri zmagovalcih je bil z 19 koši najboljši Čebular, Oshowen Alfredo Vidale Williams in Simo Atanacković sta jih dodala po 18. Miha Vašl v dresu Polzele je dosegel 23 točk.

Zadnjeuvrščeni Kranjčani so na prvi tekmi v letu 2022 že v uvodu dokazali, da nameravajo koledarsko leto začeti drugače. V domači dvorani so v prvem delu nadigrali Ljubljančane ter že sredi druge četrtine povedli z 31:17 in nekaj kasneje s 36:21. Bili so blizu zmage, v končnici pa so se jim zatresle roke in obe točke so osvojili ilirijani.

Visoko prednost so imeli domači vse do 27. minute, ko je bilo na semaforju še 52:39, gostje pa so naredili delni izid 10:0 in ekipi sta šli v zadnjo četrtino tako rekoč poravnani. Gostje so dodali novih pet točk in povedli.

Zadnja četrtina je ostala tesna in dobri dve minuti pred koncem je Dominik Praljak domače s trojko popeljal do vodstva s 66:61. A to je bil tudi zadnji koš Triglava. Štirje zgrešeni meti in slaba podaja so bile napake, ki jih je Ilirija znala kaznovati. Tekmo pa je sedem sekund pred koncem s trojko odločil Luka Kureš.

Praljak je za domače dosegel kar 24 točk, 12 skokov in šest podaj, na drugi strani je Saša Ciani 18 točkam dodal 12 skokov, Marko Pajić je dosegel 14 točk in 10 skokov.

Rogaška - Ggd Šenčur 86:78 (26:19, 41:38, 66:61)
Rogaška Slatina - Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 200, sodniki: Zupančič, Savić, Rebeušek.
* Rogaška: Vujačić 15 (2:2), Šikanič 4 (2:2), Zupan 11 (1:1), Primorac 5, Bratož 22 (9:11), Jackson 17, Smith 9 (5:6), Sivka 3, Močnik.
* Ggd Šenčur: Ožegović 13 (0:2), R. Rizvić 15 (5:6), Strmčnik 11, Rebec 9, Ahmedović 10 (2:2), Martinčič 5 (2:2) Malovčič 4, Tešić 9, Daneu 2.
* Prosti meti: Rogaška 19:22, Ggd Šenčur 9:12.
* Met za tri točke: Rogaška 9:27 (Bratož, Jackson po 3, Vujačić, Zupan, Sivka po 1), Ggd Šenčur 7:28 (Rizvić 2, Ožegović, Strmčnik, Rebec, Martinčič, Tesić po 1).
* Osebne napake: Rogaška 20, Ggd Šenčur 24.
* Pet osebnih: Primorac (36.).

Terme Olimia - Hopsi Polzela 99:92 (20:22, 46:46, 79:66)
Podčetrtek - Dvorana Podčetrtek, gledalcev 100, sodniki: Vučković, Mohorič, Gostiša.
* Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 18 (2:2), G. Škorjanc 5, Williams 13, Čebular 19 (3:5), Atanacković 18 (4:6), Vasilić 16, Muratović, Bizjak, Boršič, Ž. Švigelj 5, A. Švigelj, Cerkovnik 5 (1:3).
* Hopsi Polzela: Rizman 12 (2:2), Besedič 10 (1:1), Vranjkovič 18 (1:2), Vašl 23 (8:9), Goltnik 3, Ramšak, Oberlajt, Pešak 6, Omladić, Glavan 11 (2:2), Bašić 9 (1:2), Borišek,
* Prosti meti: Terme Olimia Podčetrtek 10:16, Hopsi Polzela 15:18.
* Met za tri točke: Terme Olimia Podčetrtek 13:29 (Strnad, Čebular po 4, Williams 3, Ž. Švigelj, G. Škorjanc po 1), Hopsi Polzela 9:28 (Vašl 3, Pešak 2, Besedić, Vranjković, Gotnik, Glavan po 1).
* Osebne napake: Terme Olimia Podčetrtek 21, Hopsi Polzela 20.
* Pet osebnih: /.

ECE Triglav - Nutrispoint Ilirija 66:68 (18:13, 39:26, 52:49)
Kranj - Športna dvorana Planina, sodniki: Pipan, Škrbec, Oprčkal.
* ECE Triglav: Andolšek Heine 4 (2:2), Urbiha 3 (0:2), Praljak 13 (3:4), Maček 22 (6:9), Smrekar 2 (2:2), Čabrilo 11 (2:4), Jugovac, Eržen, Okorn, Muratović 11 (5:6).
* Nutrispoint Ilirija: Kraljević 8 (6:7), Milašinović, Pajić 12 (2:2), Kureš 15 (3:4), Vončina, Kruzynski, Cerkvenik 9 (2:3), Pelko, Jurkovič 7 (3:4), Mikuž, Baćvić 9 (5:5), Ciani 8.
* Prosti meti: ECE Triglav 20:29, Nutrispoint Ilirija 21:25.
* Met za tri točke: ECE Triglav 8:33 (Muratović 3, Maček, Praljak po 2, Andolšek Heine 1), Nutrispoint Ilirija 5:25 (Kureš 4, Cerkvenik 1).