Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 29.12.2021 21:11:53

Krka v gosteh ugnala Zlatorog

Košarkarji Krke so v zaostali tekmi 10. kroga lige Nova KBM premagali Zlatorog s 83:78 (26:27, 52:43, 69:67).

* Dvorana Tri lilije, gledalcev 150, sodniki: Vučković, Krajnc (oba Maribor), Gostiša (Log pri Brezovici).
* Zlatorog Laško: Medved 17 (5:7), Kerič 15 (2:2), Pirš 3, Kalan 3, Kellner 9, Grušovnik 10 (2:5), Miljković 2 (2:2), Dragan 2, Tunstall 17.
* Krka: Gibbs 13 (3:4), Špan 15 (3:5), Stavrov 3, Kosi 12 (2:2), Škedelj 6 (2:2), Lapornik 14 (1:2), Thomas 20 (1:2).
* Prosti meti: Zlatorog 11:16, Krka 12:17.
* Met za tri točke: Zlatorog 11:30 (Medved 4, Kerič 3, Kellner, Tunstall, Pirš, Kalan), Krka 9:18 (Lapornik 3, Thomas 3, Gibbs 2, Stavrov).
* Osebne napake: Zlatorog 21, Krka 25.
* Pet osebnih: Gibbs (40.).

Košarkarji Krke so v zaostali tekmi 10. kroga pričakovano prišli do enajste zmage v ligi Nova KBM, tako da z izkupičkom 11-1 ostajajo vodilna ekipa na lestvici. Zlatorog je zrcalna slika Novomeščanov; doživel je enajsti poraz v državnem prvenstvu in je prikovan na zadnje mesto.

Glede na razmerje moči se je napovedovala enostranska predstava, a Laščani so pod taktirko novega stratega Aleša Pipana prikazali odlično predstavo in vse do konca ogrožali favoriziranega tekmeca. Pred zadnjo četrtino je Zlatorog zaostajal le za koš, v zaključku tekme pa bi lahko ob malo bolj zbrani in natančni igri prišel tudi v pozicijo za zmago.

Trener gostov Dalibor Damjanović je odpočil svojega prvega strelca Roka Stipčevića in več minutaže namenil ostalim igralcem - največ točk za Krko je dosegel Adonis Thomas (20 točk, trojke 3:5), pri domačih pa se je najbolj izkazal Dennis Tunstall, ki je zbral 17 točk in 13 skokov.

Zlatorog bo naslednjič stopil na parket 8. januarja, in sicer na Polzeli, Krka pa bo v prvih petih dneh novega leta odigrala dve tekmi na domačem igrišču. Najprej v ligi Aba s Cedevito Olimpijo, nato pa 5. januarja še s Termami Olimia.

Značke: košarka, dp