Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 28.12.2021 21:46:07

AAAAA! Hodili so po ROBU PREPADA, a se na koncu le izvlekli in v zadnjih sekundah...

ABA
Cedevita Olimpija leto 2021 končala s tesno zmago v Zagrebu, ko so v ligi ABA na gostovanju premagali Cibono.

Cibona - C. Olimpija 79:82 (19:16, 40:40, 61:58)

Zagreb - Dvorana Dražen Petrović, gledalcev 800, sodniki: D. Javor (Slovenija), Jovčić (Srbija), Vovk (Hrvaška).
Cibona: Popić 4 (0:2), Mustapić 2, Gegić 15 (0:1), Vildoza 14 (1:1), Gnjidić 3, Branković 20 (2:2), Drežnjak 5, Reuvers 10 (1:4), Nakić 6 (0:2).
Cedevita Olimpija: Pullen 4 (2:2), Ferrell 10 (2:3), Ejim 10 (3:4), Murić 9, Auguste 15 (5:7), Blažič 19 (4:6), Hodžić 3, Omić 12 (2:4).
Prosti meti: Cibona 4:12, Cedevita Olimpija 18:26.
Met za tri točke: Cibona 9:28 (Vildoza 3, Nakić 2, Reuvers, Drežnjak, Gnjidić, Gegić), Cedevita Olimpija 10:36 (Blažič 3, Murić 3, Ferrell 2, Ejim, Hodžić).
Osebne napake: Cibona 26, Cedevita Olimpija 15.
Pet osebnih: Branković (40.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so zabeležili tretjo zaporedno zmago v ligi Aba oziroma šesto v zadnjih osmih nastopih in skupno osmo v sezoni. Z njo so se utrdili med ekipam v zgornji polovici razpredelnice.
Čeprav so bili v dvoboju z mlado zasedbo Cibone favoriti, so se morali za dve točki krepko potruditi. V drugem polčasu so zapravili vodstvo desetih točk (56:46) in se v 34. minuti znašli v zaostanku 64:73.
Tu je na sceno stopil kapetan Jaka Blažič, ki je s tremi trojkami poskrbel za napeto končnico. Yogi Ferrell je z dvema prostima metoma približal Cedevito Olimpijo na točko zaostanka (79:78), Blažič pa jo je 21 sekund pred koncem povedel v vodstvo z 80:79. V zadnjem napadu domači niso prišli do meta na koš; zadnji poskusu jim je ukradel Zach Auguste in z zabijanjem v zadnji sekundi postavil končni izid.
Jaka Blažič je tekmo končal pri 19 točkah (met 6:15), od tega jih je 17 dosegel v drugem polčasu. Petnajst jih je zbral Zach Auguste (met 5:6), dvanajst Alen Omić (9 skokov), po deset pa sta jih prispevala Yogi Ferrell (met 3:14) in Melvin Ejim (met 3:5).
Ljubljančane zdaj čakata še dve preizkušnji proti ekipam z dna lige Aba, 2. januarja s Krko v Novem mestu in 8. januarja z Borcem v Ljubljani, nato pa sledijo tri zahtevne tekme proti FMP, Crveni zvezdi in Budućnosti.