Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

vladimir-tintor Njena.si

Zgodil se je preobrat, snema se 4. sezona Botrov

0 02.02.2020 21:31:24

Hopsi zatemnili sonce

Košarkarji Hopsov Polzele so v 17. krogu 1. SKL premagali Helios Suns z 72:53 (16:18, 32:23, 55:36).

* Športna dvorana Domžale, gledalcev 400, sodniki: Vučković, Špendl (oba Maribor), Gajšek (Podčetrtek).
* Helios Suns: Šikanič 1 (1:2), Radovčić 9 (2:2), Pelko 7 (2:2), Bratec 9 (1:1), Oman 3, Šantelj 8 (2:6), Hirschmann 5, Florveus 8 (2:6), Strel 3.
* Hopsi Polzela: Collins 8 (2:2), Morina 14 (4:4), Copot 2, Čebular 8, Vašl 15, Fowler 17 (1:2), Atanacković 8 (2:3).
* Prosti meti: Helios Suns 10:19, Hopsi Polzela 9:11.
* Met za tri točke: Helios Suns 7:28 (Bratec 2, Oman, Raovčić, Pelko, Hirschmann, Strel), Hopsi Polzela 11:21 (Vašl 5, Fowler 2, Čebular 2, Morina 2).
* Osebne napake: Helios Suns 14, Hopsi Polzela 22.
* Pet osebnih: /.

Hopsi so z zmago v Domžalah ohranili upanje na uvrstitev v ligo za prvaka. Zabeležili so osmo zmago v sezoni, tako da eno zmago zaostajajo za Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem na petem mestu. Prav njun medsebojni dvoboj v zadnjem krogu 8. februarja bo odločal o petem potniku v ligo za prvaka. Polzeljani bodo pred svojimi gledalci lovili zmago z vsaj tremi točkami razlike.

Domžalčani so doživeli tretji poraz v nizu, ki pa glede na to, da so že nekaj časa uvrščeni v ligo za prvaka, ni zelo boleč. V tem slogu bodo tudi končali prvi del; z rezultatsko nepomembnim gostovanjem v Laškem (7. 2).

Razlika v motivaciji je bila očitna. Gostje so že v startu povedli z 10:0, odločilen udarec pa so Helios Suns zadali v drugi četrtini, ki so jo dobili s 16:5. Z delnim izidom 16:1 so prišli od zaostanka 16:20 do prednosti 32:21, ki so jo v nadaljevanju ob kolektivni in borbeni predstavi zlahka zadržali.

Pri Helios Suns, za katere sta zaradi pomembne torkove preizkušnje z Borcem za polfinale lige Aba 2 počivala glavna aduta Blaž Mahkovic in Davor Konjević, ni imel noben igralec dvomestnih številk pri točkah (Bine Prepelič 12 skokov), za Hopse pa je Nathaniel Edward Fowler dosegel 17 točk, Miha Vašl jih je zbral 15 (trojke 5:9), Gezim Morina pa štirinajst (10 skokov).

Značke: košarka, sta