Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

1 18.01.2020 22:14:39

Lahko delo Slatinčanov

Košarkarji Rogaške so v 15. krogu 1. SKL premagali Zlatorog Laško z 91:61 (27:19, 51:28, 66:48).

Rogaška - Zlatorog Laško 91:61 (27:19, 51:28, 66:48)
* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 400, sodniki: Španič (Postojna), Javor(Ljubljana), Savić (Ljubljana).
* Rogaška: Ferme 14 (4:4), Fon 23 (2:2), Washington 11 (1:2), Miličević 12, Čevizović 5, Božak 5, Sivka 1 (1:2), Dornik 9 (3:5), Durnik 6 (4:6), Čigoja 5 (1:1).
* Zlatorog: Poyser 5 (1:2), Gontar 8, Šlutej 11, Grušovnik 9 (5:7), Dragan 9 (4:5), Jereb 6, Joseph 2, Bjeletić 11 (3:3).
* Prosti meti: Rogaška 16:22, Zlatorog 13:17.
* Met za tri točke: Rogaška 11:24 (Fon 5, Ferme 2, Miličević 2, Čevizović, Božak), Zlatorog 4:20 (Jereb 2, Šlutej, Dragan).
* Osebne napake: Rogaška 16, Zlatorog 20.
* Pet osebnih: /.

Peta Rogaška je zmagala osmič in gostom iz Laškega, ki so z dvema zmagama na predzadnjem mestu, ni dovolila nobenega presenečenja.

Domači so vodili celotno srečanje. Po prvi četrtini so imeli osem točk prednosti (27:19), potem še strnili svoje vrste, v drugih desetih minutah Laščanom dovolili le devet točk, medtem ko so bili sami v napadu veliko uspešnejši in vodstvo povišali na +23 (51:28). S 16 točkami je blestel Miha Fon, ki je zadel vse štiri poskuse za tri točke.

Tretjo četrtino so z izidom 20:15 sicer dobili gostje, a so bili daleč od preobrata. V zadnjem delu igre so domači spet prevladovali in na koncu zmagali s 30 točkami razlike (91:61), kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi.

Pri obeh ekipah so priložnost za igro dobili vsi košarkarji, pri Rogaški je Fon na koncu dosegel 23 točk (met za tri točke 5:5), Tadej Ferme je dodal 14 točk, sedem podaj in pet skokov, Antony Jesse Washington pa 11 točk in ravno toliko skokov. Pri Zlatorogu sta po 11 točk dosegla Aljaž Šlutej in Dragan Bjeletić.

Rogaško in Zlatorog do konca rednega dela čakajo še tri tekme, Rogaška bo najprej prihodnji teden gostovala v Podčetrtku, Zlatorog pa bo gostil Hopse s Polzele.

Značke: košarka, dp