Razkrivamo: take so dimenzije luksuzne vile Klemna...

Nizozemski izključena iz finala Evrovizije 2024

'Pretepeni' Dončić po težko prigarani zmagi ...

ue
0 18.01.2020 07:02:37

Luka DONČIĆ je znova ČARAL! In potem Dallas ne more IZGUBITI! (video)

Dallas Mavericks so v ligi NBA dosegli novo zmago.

Tokrat so v domači dvorani s 120:112 premagali Portland Trailblazers. Za Teličke je bila to četrta zaporedna zmaga. Luka Dončić je bil prvo ime tekme, dosegel je 35 točk, od tega 23 že v prvem polčasu, temu pa je dodal še osem skokov in sedem asistenc. Slovenec je zadel osem trojk, Dallas, ki je še vedno igral brez Kristapsa Porzingisa, jih je skupaj dal kar 20, to je bila njegova 27. zmaga na 42. tekmi sezone.

Po počasnem začetku Dallasa, ko je Portland povedel že za 11 točk sredi prve četrtine, je bil Dončić ključni mož preobrata s štirimi doseženimi meti za tri v treh minutah. Dallas je do konca četrtine zaostanek preobrnil in nato vodstvo držal preostanek tekme.

Tudi prvi zvezdnik Portlanda Damian Lillard s 34 točkami in 10 podajami ni mogel preprečiti nove zmage Dončića in njegovega moštva, ki je s 27 zmagami in 15 porazi v tej sezoni na 6. mestu v zahodni konferenci.

V dresu Miamija je do zmage prišel tudi Dragić na gostovanju v Oklahomi. Tudi Miami je z izjemo prvega dela prve četrtine vodil celo tekmo, slovenski organizator igre pa je v 29 minutah igre prispeval 10 točk in pet podaj. Najbolj učinkovit igralec Miamija je bil tokrat Kendrick Nunn z 22 točkami, za Oklahomo je Danilo Gallinari dosegel 27 točk.

Dončić in Mavericksi imajo zdaj štiri dni počitka do naslednje tekme, ko bodo v noči na sredo gostili Los Angeles Clippers. Dragić bo z Miamijem v nedeljo zvečer gostoval v San Antoniu. Tretji slovenski košarkar v NBA Vlatko Čančar pa bo imel priložnost, da stopi v igro, v noči na ponedeljek, takrat namreč Denver Nuggets gostijo Indiano Pacers.