Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 13.01.2020 21:13:07

Krka boljša od Heliosa

Košarkarji Helios Suns so v 15. krogu 1. SKL izgubili s Krko s 66:72 (15:15, 30:34, 52:50).

Krka je v Domžalah prišla do devete zmage v slovenskem državnem prvenstvu, medtem ko je Helios doživel četrti poraz in ostaja pri desetih zmagah. Krka si je gostujočo zmago zagotovila v zadnjem delu igre in se prebila na tretje mesto, Helios pa je kljub porazu skočil na prvo mesto, točko pred Primorsko, ki pa ima dve tekmi manj kot Domžalčani.

Prvi polčas je bil zelo izenačen, tako da si nobena ekipa ni priborila oprijemljivejše prednosti. Krkaši so na začetku tekme povedli s 5:0, a so domači hitro vzpostavili ravnotežje. V 18. minuti so potem gostje povedli za sedem (31:24), kar je bilo najvišje vodstvo prvega polčasa, a je Helios s trojkama Davora Konjenića in Blaža Mahkovica znižal zaostanek, gostje so vrnili s trojko Jureta Balažiča, ki je postavil izid polčasa 34:30 za Krko.

Tretja četrtina je minila v enakem slogu, v četrti pa so gostje po delnem izidu 10:0 povedli s 64:55. Domači so se dobre tri minute pred koncem približali na štiri točke zaostanka (60:64), a gostje niso popustili in so tekmo mirno pripeljali do konca in zmage z 72:66.

Pri domačih je bil s 15 točkami najboljši strelec Krešimir Radovčić, pri gostih pa Glenn Miller Cosey, ki je dosegel 18 točk. Muhamed Pašalić je dodal 15 točk ter po šest skokov in podaj.

V naslednjem krogu 21. januarja bo Krka gostila GGD Šenčur, Helios pa bo naslednjo tekmo državnega prvenstva igral 2. februarja, ko bo gostil Hopse iz Polzele.

---------------------------------

Helios - Krka 66:72 (15:15, 30:34, 52:50)

* Dvorana ŠD Domžale, gledalcev 400, sodniki: Petek (Maribor), Vučković (Maribor), Pipan (Ljubljana).
* Helios Suns: Konjenić 11 (3:3), Radovčić 15 (3:4), Oman 3, Mahkovic 14 (8:8), Florveus 8 (2:7), Pelko 7 (4:4), Bratec 6, Šantelj 2 (0:2).
* Krka: Cosey 18 (7:11), Đapa 3, Balažič 11, Lapornik 14 (3:3), Ramljak 2, Jones 5 (1:1), Škedelj 2 (0:2), Pašalić 15 (2:2), Stergar 2.
* Prosti meti: Helios Suns 20:28, Krka 13:19.
* Met za tri točke: Helios Suns 10:28 (Konjević 2, Radovčić 2, Oman, Mahkovic 2, Pelko 1, Bratec 2), Krka 9:25 (Cosey 3, Đapa, Balažič 3, Lapornik, Pašalić).
* Osebne napake: Helio Suns 21, Krka 26.