Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

vladimir-tintor Njena.si

Zgodil se je preobrat, snema se 4. sezona Botrov

0 07.12.2019 21:48:11

Sunsi veseli iz Šenčurja

Košarkarji Helios Suns so v 10. krogu 1. SKL premagali Gorenjsko gradbeno družbo z 71:67.

GGD Šenčur - Helios Suns 67:71 (21:23, 39:37, 50:56)
* Dvorana Šenčur, gledalcev 200, sodniki: Vučković, Špendl (oba Maribor), Španič (Postojna).
* GGD Šenčur: Bubnić 9, Rojc 9 (1:1), Murić 13 (2:2), Popadić 3, Brkić 17 (5:5), Pavić 10, Jurček 1 (1:2), Zadnik 5 (3:4).
* Helios Suns: Konjević 5 (2:2), Pelko 11 (3:5), Bratec 13, Oman 8, Šantelj 5 (1:1), Mahkovic 24 (4:4), Florveus 5 (1:2).
* Prosti meti: GGD Šenčur 12:14, Helios Suns 11:14.
* Met za tri točke: GGD Šenčur 5:24 (Rojc 2, Popadić, Murić, Bubnić), Helios Suns 10:17 (Bratec 3, Oman 2, Mahkovic 2, Pelko 2, Konjević).
* Osebne napake: GGD Šenčur 21, Helios Suns 23.
* Pet osebnih: /.

Helios Suns so še drugič v sezoni premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur. V prvem krogu doma so slavili z devetimi točkami prednosti, tokrat pa so bili boljši za štiri.

Domžalčani so s četrto zaporedno zmago in sedmo v devetih nastopih zadržali drugo mesto v 1. SKL, Gorenjci pa so doživeli tretji poraz na zadnjih štirih tekmah in ostajajo izven prvih petih mest, ki vodijo v ligo za prvaka.

Podobno kot v začetku oktobra je bil tudi tokratni obračun izenačen in napet; izid je bil 14-krat izenačen, najvišja prednost enih ali drugih pa je bila sedem točk.

Tri minute pred koncem je bil izid izenačen na 63:63. Odločilna koša in to za tri točke sta za goste dosegla najizkušenejša igralca; najprej je trojko zadel Jure Pelko, nato pa še Blaž Mahkovic. Domači so sicer imeli še priložnosti, vendar dva poskusa Dina Murića za tri točke nista našla cilja, tako da je Pelko s črte prostih metov postavil končni izid.

Prvi strelec tekme s 24 točkami je bil Blaž Mahkovic (15 v prvem polčasu), ki je iz igre metal 9:11, ob tem pa je zbral še pet podaj in tri skoke (indeks 31). Urban Oman je zadel vse tri mete za tri točke in skupno dosegel 13 točk, enajst pa jih je prispeval Pelko. Na drugi strani je Veljko Brkić zbral 17 točk.

Šenčurjani bodo v naslednjem krogu 14. decembra še četrtič v nizu gostitelji, in sicer proti Zlatorogu, Domžalčani pa bodo gostili Šentjur.

Značke: košarka, helios-suns