1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Raiven navdušila Evropo in razvnela spletne ...

sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 07.12.2019 20:22:39

ZMAJI po zmagi nad CRVENO ZVEZDO samozavestni prišli v Črno goro! Tam pa potem TOLE! (video)

aba
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 10. krogu lige Aba izgubili z Budućnostjo z 80:93.

Budućnost - Cedevita Olimpija 93:80
(26:23, 54:41, 78:63)
* Dvorana Morača, gledalcev 4200, sodniki: Hordov, Radojković, Hadžić (vsi Hrvaška).
* Budućnost: Cobbs 20 (5:6), Ivanović 17 (2:2), Bamforth 11, Martin 14 (2:2), Ilić 4 (0:1), Kilpatrick 5, Popović 2, Meiers 5 (1:3), D. Nikolić 15 (5:7).
* Cedevita Olimpija: Krušlin 6 (1:2), Boatright 15 (4:4), Hopkins 6 (2:2), Murić 9 (4:4), Miller-McIntyre 11 (3:3), Blažič 19 (7:9), Stipanović 6 (0:2), Simonović 6, Zirbes 2.
* Prosti meti: Budućnost 15:21, Cedevita Olimpija 21:26.
* Met za tri točke: Budućnost 10:28 (Ivanović 3, Bamforth 3, D. Nikolić 2, Cobbs, Kilpatrick), Cedevita Olimpija 9:26 (Boatright 3, Blažič 2, Simonović 2, Krušlin, Murić).
* Osebne napake: Budućnost 26, Cedevita Olimpija 25.

* Pet osebnih: Miller-McIntyre (37.), Martin (39.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli drugi poraz na zadnjih treh tekmah v ligi Aba. Z zadnjih dveh gostovanj v Zadru in Podgorici so se vrnili z minusom 51 točk, vmes pa so v Stožicah premagali Crveno zvezdo.

Za Ljubljančane je bil to hkrati tretji poraz v tem tekmovanju, Budućnost pa tudi po derbiju desetega kroga ostaja na vrhu razpredelnice z izkupičkom 9-1. Edini poraz je doživela doma v 3. krogu proti Koper Primorski.

Cedevita Olimpija ni bila dostojen tekmec. Če bi Budućnost vseh 40 minut igrala v istem ritmu, bi varovanci trenerja Slavena Rimca doživeli precej višji poraz. Tako pa so domačini ob zaključku tretje četrtine oziroma pri rezultatu 78:55 stopili s plina in gostom, ki so imeli 17 izgubljenih žog, omogočili, da so izvlekli časten poraz.

Cedevita Olimpija bo naslednji dve tekmi v ligi Aba igrala doma, in sicer 15. decembra proti Krki ter 21. decembra z Mego Bemax, pred tem pa jo to sredo v Franciji čaka še odločilno gostovanje v evropskem pokalu.