skrito-v-raju Njena.si

Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

1 27.11.2019 21:27:23

Koprski trening v toplicah

Košarkarji Kopra Primorske so v devetem krogu 1. slovenske košarkarske lige v gosteh premagali Terme Olimio z 98:64 (27:17, 55:33, 78:47).

Koprski košarkarji so zanesljivo zmagali v Podčetrtku. Na dosedanjih osmih tekmah še niso doživeli poraza v prvem delu domačega ligaškega tekmovanja, medtem ko so osmoljenci današnje tekme doživeli že osmi poraz v nizu in so zadnji na razpredelnici.

Do osme minute je bila tekma povsem izenačena (16:17), nato pa je v znanem slovenskem termalnem kraju zagospodarila ekipa z Obale. Prvo četrtino je zaključila z vodstvom desetih točk (27:17), v nadaljevanju pa je bil prepad med ekipama vse večji.

Že v prvi polovici tekme so si izbranci gostujočega trenerja Jurice Golemca nekajkrat priigrali prednost 22 točk (51:29, 53:31 in 55:33). V nadaljevanju so imeli škarje in platno v svojih rokah ter zanesljivo zmagali, najvišje vodstvo pa so si priigrali v 33. minuti, ko je bilo +39 (88:49).

V zmagoviti ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Alen Hodžić s 14 točkami, tri več je za poraženo zasedbo dosegel Nejc Strnad.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Laškem, zasedba iz Podčetrtka pa bo gostila novomeško Krko. Obe tekmi bosta v sredo, 4. decembra.

Terme Olimia - Koper Primorska 64:98 (17:27, 33:55, 47:78)

ŠD Podčetrtek, gledalcev 100, sodniki: Petek, Špendl (oba Maribor), Palčič (Postojna).
Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 10 (6:6), Strnad 17 (3:4), Gorenc 4 (2:4), Cerkovnik 5 (1:1), Stergar 9 (2:2), Reberšak 7, Gabrovšek 8, Thomas 2, Sevšek 2 (2:2).
Koper Primorska: Holt 10 (1:1), Vončina 3 (1:4), Lazić 10 (2:2), Marinković 12, Hodžić 14 (2:2), Jagodić Kuridža 6 (2:2), Dimec 8 (4:6), Šiško 12 (2:4), Čakarun 13 (5:7), Barič 3 (1:2), Kosi 7 (1:2).
Prosti meti: Terme Olimia 16:19, Koper Primorska 21:32.
Met za tri točke: Terme Olimia 8:27 (Strnad 4, Gabrovšek 2, Stergar, Reberšak), Koper Primorska 11:17 (Hodžić 4, Holt 3, Lazić 2, Šiško 2).
Osebne napake: Terme Olimia 30, Koper Primorska 22.
Pet osebnih: Lazić (30.), Gabrovšek (33.), Cerkovnik (35.), Barič (40.).

Značke: košarka, dp