dino-in-hrvoje, skrito-v-raju Njena.si

Ste prepoznali drugačno igro Hrvoja in Dina?

0 02.11.2019 22:25:36

1. SŽKL: Zanesljivi zmagi Triglava in Cinkarne Celje

V soboto sta bili odigrani dve tekmi sedmega kola državnega prvenstva za košarkarice. Uspešni sta bili obe gostujoči ekipi, Triglavanke v Konjicah, Celjanke pa v Domžalah. Preostali tekmi bosta odigrani naknadno, 13. in 14. novembra.

KONJICE - TRIGLAV 54:86

Po izenačenih uvodnih sedmih minutah so gostujoče košarkarice z delnim izidom 12:5 prišle do prednosti devetih točk ter v nadaljevanju razliko le še poviševale. Najvišjo prednost so si Kranjčanke priigrale v tretji četrtini, ki so jo dobile z razliko 14 točk.

Pri domačinkah je bila najbolj razpoložena za igro Eva Brdnik, ki je dosegla 11 točk, Tia Tajhar jih je prispevala 10. Pri Triglavu je bila neustavljiva Alexis Burke, ki je v statistiko vpisala 29 točk, 8 skokov in 2 podaji. Konjičanke se bodo 9. novembra doma pomerile z Grosupljem, Triglavanke pa 6. novembra čaka derbi z Ježico.

Franc Perkič, trener Konjic: "Poleg vsega, kar se letos dogaja v naši ekipi, lahko pričakujemo še samo, da nas bo začel nekdo "bombardirati". Čestitke Triglavu za zmago."

Ernest Novak, trener Triglava: "Čestitke dekletom za pristop in prikazano. To so stvari, na katerih lahko gradimo in upam, da bomo tako tudi nadaljevali."

DOMŽALE - CINKARNA CELJE 47:98

Aktualne državne prvakinje so v Domžalah prišle do šeste zaporedne zmage v državnem prvenstvu. Domačinke so se v prvi četrtini dobro postavile po robu Celjankam, nato pa so se gostje razigrale in na koncu zmagale z razliko 51 točk.

Maja Grintal je pri Domžalah dosegla 15 točk in ujela 8 žog, pri Celju je Mojca Jelenc dosegla 26 točk. Domžalčanke bodo naslednjo tekmo odigrale šele 16. novembra, Celjanke pa 9. novembra čaka obračun z Mariborčankami.

Bojan Hladnik, trener Domžal: "Hvala vsem akterjem srečanja za borbeno in fair predstavo."

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: "Čestitam svojim igralkam za zasluženo zmago. Ne glede na visoko zmago lahko rečem, da je bila lepa prvenstvena tekma."