Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 02.11.2019 22:16:21

1. SKL: Rogaška boljša od Šentjurja, Šenčur odpravil košarkarje Podčetrtka

aba
Košarkarji Rogaške so v 5. krogu 1. SKL premagali Šentjur s 86:71 (19:13, 44:36, 67:51).

Šentjur - Rogaška 71:86 (13:19, 36:44, 51:67)

* Dvorana OŠ Hruševec, gledalcev 400, sodniki: Majkič (Hrastnik), Vučković (Maribor), Mohorič (Velenje).
* Šentjur: Vlahović 8 (3:3), Špan 12, Pešić 14 (3:4), Držić 10 (0:1), Haynes 12 (2:3), Radulović 4 (0:4), Čebašek 8 (0:2), Ahmedović 3 (1:2).
* Rogaška: Ferme 17 (0:1), Fon 8 (3:5), Dornik 6, Washington 6 (0:2), Durnik 16 (2:2), Lelić 12 (2:2), Miličević 11, Vujasinović 10.
* Prosti meti: Šentjur 9:19, Rogaška 7:12.
* Met za tri točke: Šentjur 10:25 (Držić 2, Haynes 2, Špan 2, Čebašek 2, Pešić, Vlahović), Rogaška 9:30 (Ferme 3, Lelić 2, Vujasinović 2, Miličević, Fon).
* Osebne napake: Šentjur 14, Rogaška 17.
* Pet osebnih: Ferme (38.).

Košarkarji Šentjurja so doživeli tretji zaporedni poraz, prvega na domačem parketu, in skupno četrtega v petih nastopih v 1. SKL. Na drugi strani je Rogaška zmagala drugič v nizu, prvič v gosteh, in se z izkupičkom 3-1 na lestvici dvignila v zgornjo polovico.

Gostje so zasluženo in pričakovano dobili lokalni derbi. Razlika v kakovosti je bila tolikšna, da domači niso imeli možnosti za presenečenje. Izgubili so prve tri četrtine, le v zadnji so držali stik s tekmecem, ki je imel v svojih vrstah pet igralcev z dvomestnimi številkami.

Dvojni dvojček je z desetimi točkami in enajstimi podajami prispeval Daniel Vujasinović. Sedemnajst točk (5 podaj) je imel Tadej Ferme, točko manj ob stoodstotnem metu je zbral Urban Durnik, blizu dvojnemu dvojčku pa sta bila še Đorđe Lelić (12 točk, 8 podaj) in Ivan Miličević (11 točk, 9 skokov). Pri domačih je bil najučinkovitejši Miloš Pešić s 14 točkami.

Rogaška bo tudi v naslednjem krogu 9. novembra gostovala, in sicer v Laškem, Šentjur pa čaka še en lokalni derbi, tokrat pri ekipi iz Podčetrtka, ki še nima zmage.

IZJAVI: ŠENTJUR - ROGAŠKA
- Saša Dončić, trener Šentjurja: "Zaslužena zmaga Rogaške. Tako kot na tekmi v Laškem nekateri nosilci niso dali od sebe tistega, kar se od njih pričakuje. Na žalost se nam je poškodoval še Jure Špan, ob že tako odsotnem Janu Rebcu, kar se nam pozna predvsem v obrambi."
- Damjan Novaković, trener Rogaške: "Danes smo odigrali dobro tekmo, ne vrhunsko, ampak zmaga je zaslužena. Rezultat smo vseskozi nadzirali in le enkrat dopustili domačim, da so prišli bližje. Hvala navijačem za podporo."

-------------------------------------------------------

Šenčur Ggd - Terme Olimia Podčetrtek 80:73 (16:17, 40:34, 62:49)

* Dvorana Šenčur, gledalcev 250, sodniki: Grbić (Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka), Škrbec (Kranj).
* Šenčur Ggd: Bubnić 15 (1:1), Novak 11 (1:2), Rojc 6 (2:2), Murić 14 (2:2), Popadić 4 (2:2), Rotar 5, Brkić 9 (1:2), Martinčič 3, Pavić 5 (1:2), Zadnik 8 (0:2).
* Terme Olimia: Kosič 15, Strnad 10 (6:6), Gorenc 10, Švigelj 4, Thomas 12, Cerkovnik 10 (4:4), Gabrovšek 10, Stergar 2 (2:2).
* Prosti meti: Šenčur Ggd 10:15, Terme Olimia 12:12.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 2:18 (Rotar, Martinčič), Terme Olimia 7:21 (Kosič 3, Gabrovšek 2, Gorenc 2).
* Osebne napake: Šenčur Ggd 19, Terme Olimia 23.
* Pet osebnih: Thomas (39.).

Čeprav so novinci v prvoligaški druščini zabeležili četrti zaporedni poraz in še naprej ostajajo brez zmage v 1. SKL, so Šenčur zapustili dvignjenih glav. Proti izkušenemu tekmecu so odigrali dobro in hrabro partijo, na koncu pa so iztržili časten, najnižji poraz v sezoni.

Za Podčetrtane je bilo to četrto zaporedno gostovanje. Prvič v tej sezoni se bodo domači publiki predstavili naslednji teden proti Šentjurju.

Igralci Gorenjske gradbene družbe (že 6. 11. jih čaka gostovanje v Kopru) so do dveh točk prišli suvereno. Zelo pomemben je bil niz sedmih točk Dražena Bubnića ob zaključku prvega polčasa, ki je Šenčur pripeljal do prve otipljive prednosti, tekma pa se je dokončno prelomila ob koncu tretjega dela igre, ko so domači pobegnili na dvomestno prednost.

Gostje te niso več uspeli ujeti, so pa v zaključku tekme po zaslugi desetih točk Domna Gorenca prišli do vzdržnega poraza sedmih točk.

Dražen Bubnić je bil s 15 točkami prvi strelec Šenčurja Ggd, 14 točk in 11 skokov je zbral Dino Murić, na drugi strani pa je prav tako 15 točk dosegel Žan Kosič.

IZJAVI ŠENČUR - TERME OLIMIA PODČETRTEK
- Konstantin Subotič, trener Gorenjske gradbene družbe Šenčur: "Uvod v tekmo bi lahko bil boljši. V drugi in tretji četrtini je bila naša obramba bolj agresivna in dobili smo samozavest v napadu, čeprav je ponovno šepal met z razdalje. Zadnjih pet minut so se gostje razigrali in krepko zmanjšali razliko. Zmaga je zelo pomembna, a morda je še bolj pomembno sporočilo, da se tekma igra do konca."
- Davor Brečko, trener Terme Olimia Podčetrtka: "Kljub porazu smo zadovoljni. To je naše četrto gostovanje in menim, da smo naredili korak naprej. Šenčur ima izjemno ekipo desetih oziroma dvanajstih igralcev. Dobro smo se upirali, a se nam je pripetilo slabih 90 sekund ob koncu polčasa. Ko je Šenčur povedel, smo dali glave dol in prednost je bilo kasneje težko nadoknaditi."