Konflikt interesov? Nov zakon po željah glavnega ...

0 17.10.2019 21:20:17

Krka s pol moči

Košarkarji Krke so v 3. krogu 1. SKL premagali Zlatorog s 104:70 (26:13, 48:34, 72:55).

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 400, sodniki: Mlakar (Škofja Loka), Gajšek (Podčetrtek), Mauer (Postojna).
* Krka: Jarc 11 (2:2), Marinelli 11 (1:1), Škedelj 15 (1:2), Medved 5 (1:2), Đapa 6, Fifolt 4, Jošilo 9 (2:2), Lapornik 14 (4:4), Ramljak 10, Lawal 3 (1:2), Osolnik 16.
* Zlatorog: Vodiškar 13 (8:9), Jereb 2 (2:2), Ivec 2, Kusovac 8 (5:6), Joseph 14 (0:2), Bjeletić 16 (2:4), Gontar 2 (2:2), Grušovnik 9 (3:3), Stemberger 4 (2:2).
* Prosti meti: Krka 12:15, Zlatorog 24:30.
* Met za tri točke: Krka 4:13 (Osolnik 2, Jošilo, Jarc), Zlatorog 2:15 (Vodiškar, Kusovac).
* Osebne napake: Krka 26, Zlatorog 21.
* Pet osebnih: Lawal (29.), Vodiškar (33.).

Krka je pričakovano prepričljivo zabeležila drugo zmago v državnem prvenstvu, Zlatorog pa je doživel tretji poraz.

Podatka, da gostje niso niti enkrat vodili ter da so si na prvih treh tekmah nabrali že več kot sto točk minusa v prejetih in danih koših, zgovorno pričata o moči ekipe iz Laškega. Tako kot proti Kopru Primorski in Šenčurju Ggd ni imela nobenih možnosti za uspeh.

Trener Krke Simon Petrov je dal več priložnosti mlajšim igralcem ter ob tem odpočil glavne adute, ki so se tri dni nazaj izkazali z zmago v Zadru in ki bodo imeli v nedeljo ob 18. uri pred domačimi gledalci še eno težko preizkušnjo, proti evroligaški Crveni zvezdi, prvaku lige Aba.

Ponujeno minutažo so pri Krki najbolje izkoristili Tim Osolnik, ki je v dobrih dvanajstih minutah dosegel 16 točk (met iz igre 7:11), Miha Škedelj (15 točk, 6 podaj, 3 skoke) ter Ivan Ramljak (10 točk, 7 skokov, 5 podaj). Dvomestne številke so imeli še Luka Lapornik (14 točk) ter Martin Jančar Janc in Paolo Marinelli, ki sta zbrala po enajst točk.

Na drugi strani je Dragan Bjeletić dosegel 16 točk (5 skokov), štirinajst pa jih je za Zlatorog prispeval Kaleb Alejandro Joseph (4 podaje).

V četrtem krogu je Krka prosta, Laščani pa bodo 26. oktobra gostili Šentjur.

Značke: košarka, sta