Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 14.03.2019 21:54:46

Z zmago košarkaric Ilirije se je končal deseti krog 1. SKL

m24.si
S tekmo med Grosupljem in Akson Ilirijo se je končal deseti krog 1. slovenske košarkarske lige za ženske. Ilirija je slavila s 77:45. V že pred tem odigranimi tekmami so Konjice premagale Ježico, Triglav Domžale, Celje pa Maribor.

Grosupeljčanke so odlično začele tekmo, v uvodnih minutah prišle do vodstva 14:2 in prvi del tekme dobile za 14 točk. V drugi četrtini se je razigrala Ela Mićunović, ki je na koncu vknjižila 28 točk, bila pa je tudi najzaslužnejša za priključek gostujoče ekipe pred drugim polčasom.

Na začetku tretje četrtine so gostje povedle, domačinke pa nikakor niso uspele ustaviti napadov Ilirije. Grosupeljčanke so zgrešile nekaj odprtih metov, kar so gostje izkoristile in z agresivno obrambo v drugem polčasu dovolile le 11 točk.
Pri Grosupljem je Mojca Ahac dosegla 17 točk, Tinkara Zoran jih je dodala 11. Pri Iliriji je poleg Ele Mićunović Lejla Pamić dosegla 10 točk.

"Prvi polčas smo igrali, kot smo se dogovorili in imeli pozitiven rezultat. V drugem delu pa popoln mrk in zaslužena zmaga Ilirije," je po tekmi menil Slavko Duščak, trener Grosupljega.

Alen Ploj, trener Akson Ilirije, pa je dejal: "Po slabem začetku tekme smo nato odigrali bolj zbrano in v drugem polčasu z dobro in učinkovito igro prišli do nove zmage."

Značke: košarka, dp, ženske