Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 06.12.2018 21:52:52

ČISTA DESETKA! V Kopru razpoloženje veselemu decembru primerno!

Sixt Primorska / Žiga Mikeli
Košarkarji Sixta Primorske so v tekmi 10. kroga lige Aba2 premagali beograjski Dynamic z 82:67

Za koprsko ekipo je to že deseta zmaga v desetih tekmah regionalnega tekmovanja.

Pred tekmo so bili Koprčani kot edina neporažena ekipa v Aba2 pri izkupičku 9-0 in v dvoboju z Dynamicom (4 zmage) v jasni vlogi favorita. Po koncu tekme je zdaj izkupiček slovenskega moštva 10-0, čeprav so se Koprčani šele v drugem polčasu otresli tekmecev.

Ti so po izenačeni prvi četrtini na polovici tekme vodili za točko. Toda v tretjem delu so Koprčani stvari postavili na pričakovano mesto, ga dobili z 29:15 in do konca tekme niso več dovolili gostom, da bi se približali. Najbolj razpoložen pri domačih je bil Žan Mark Šiško z 21 točkami, 14 pa jih je dodal še Marko Jagodić Kuridža.

Košarkarji Rogaške pa so izgubili na gostovanju pri Borcu iz Čačka s 84:89. Pred tekmo sta bili moštvi sosedi na lestvici s po štirimi zmagami in petimi porazi, po dokaj tesnem razpletu pa je Borac današnje tekmece s peto zmago prehitel. Odločilna za poraz slovenske ekipe je bila prva polovica tekme, predvsem druga četrtina, ki so jo domači dobili za deset.

Kljub boljšemu nadaljevanju, v zadnji četrtini so se gostje povsem približali, preobrata ni bilo. Pri gostih sta se sicer strelsko izkazala Miha Vašl in Žan Kosić, dosegla sta po 22 točk. V naslednjem krogu bo v slovenskem obračunu Rogaška 12. decembra igrala s Sixt Primorsko.

Značke: košarka, sta