vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 25.11.2018 19:30:07

Koprčani zlahka prek Hopsov

Košarkarji Sixt Primorske so v tekmi 7. kroga lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo z 92:65 (22:18, 49:31, 72:47).

Košarkarji Sixt Primorske in Hopsov Polzele so pred današnjo tekmo dvakrat zapored zmagali, niz zmag so na tri raztegnili Primorci, ki so na koncu vpisali visoko zmago.

Primorski košarkarji so praktično vseh 40 minut držali vajeti tekme v svojih rokah. Obračun so začeli s 6:0, Hopsi so sredi prve četrtine izenačili na 10:10, stik s tekmeci pa držali še štiri minute druge četrtine (26:27). Nadaljevanje prvega polčasa je pripadel domačim, ki so z delnim izidom 18:5 prišli do lepe prednosti. Še višja je bila v 23. minuti, ko je semafor v Bonifiki kazal 61:32, vse bolj pa je bilo jasno, da Polzeljani pravih možnosti v primorski prestolnici nimajo.

Razliko so izbranci Jurice Golemca znali obdržati, v težavah se niso znašli niti za trenutek.

Žan Marku Šišku je do trojnega dvojčka zmanjkal en skok, tekmo je končal pri 13 točkah, 11 asistencah in devet skokov.

Koprčani bodo tekmo 8. kroga igrali v soboto, 8. decembra, proti Šentjurju, Polzeljani pa isti dan proti Šenčurju.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske, je po tekmi povedal: "Čestitke fantom za zmago in znova odličen pristop k tekmi. Priložnost za igro smo dali vsem našim košarkarjem, ki so bili pripravljeni za igro. Sedaj se podajamo na zaslužen počitek. Našim trem reprezentantom čestitam za vpoklic na priprave izbranih vrst in jim želim čim boljše igre. Posebna zahvala gre znova enkratnim navijačem, ki so nam znova ponesli do zmage."

"Ekipa Primorske je na domačem parketu težko premagljiva, igra agresivno in hitro košarko. Danes je slavila povsem zasluženo," pa je menil Boštjan Kuhar, trener Hopsov.

----------------------------------------------------

Sixt Primorska - Hopsi Polzela 92:65 (22:18, 49:31, 72:47)

* ŠD Bonifika, gledalcev 500, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Španič (Postojna), Palčič (Postojna).
* Sixt Primorska: Šiško 13, Hodžić 2 (2:2), Kosi 11 (3:4), Čakarun 12 (2:2), Harris 13 (2:2), Ferme 9, Rožanc 2 (2:4), Vujasinović 4, Zupan 6, Glas 5 (1:2), Marinković 15 (1:1).
* Hopsi Polzela: Atanacković 13 (4:9), Rotar 9 (2:2), Burgett 4, Vasilić 6, Benson 6 (2:5), Godler 3 (1:2), Bukovič 8, Borse 14, Jack 2 (2:2).
* Prosti meti: Sixt Primorska 13:17, Hopsi Polzela 11:20.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 7:20 (Ferme 3, Zupan 2, Šiško, Harris), Hopsi Polzela 6:26 (Bukovič, Borse 2, Atanacković, Rotar).
* Osebne napake: Sixt Primorska 21, Hopsi Polzela 17.
* Pet osebnih: Kosi (34.).