andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 10.10.2018 21:08:24

Poraz Helios in Rogaške v ligi Aba 2

Košarkarji Helios Suns in Rogaške so v tretjem krogu lige Aba 2 izgubili drugič v sezoni. Od Domžalčanov je bil boljši Borac z 81:63 (25:10, 47:32, 62:49), od Slatničanov pa Split z 81:69 (17:16, 42:30, 61:47).

Borac je na domačem igrišču že v prvi četrtini postavil stvari na svoje mesto, po desetih minutah je vodil s 25:10. Petnajst točk je ekipi ločilo tudi ob polčasu, v nadaljevanju pa Heliosu resneje ni uspelo ogroziti tekmeca.

Prvi strelec tekme je bil domačin Radovan Đoković z 19 točkami, pri Heliosu je bil najučinkovitejši Đoko Šalić s 15 točkami.

V Splitu so Slatničani po prvi četrtini zaostajali le za točko, v nadaljevanju pa so domači stopili na plin in že ob polčasu vodili za 12 točk (42:30). V nadaljevanju so prednost znali zadržati.

Strelsko najbolj razpoložena sta bila Jamel Morris in Rashun Davis, oba sta dosegla po 24 točk.

Sicer pa so košarkarji Heliosa in Rogaške izgubili drugič v sezoni lige Aba 2, obe ekipi imata po eno zmago. Borac je vpisal prvo zmago v tej sezoni, Split pa tretjo.

Helios bo v naslednjem krogu igral čez šest dni doma proti ekipi Dynamic VIP Pay, Rogaška bo dan kasneje Vršac.

Značke: košarka, sta