Umrl režiser kultnih komedij Zadeta modela in ...

Severina Magija_1 Njena.si

Olala, ta lepotica je Severinina nečakinja!

0 09.10.2018 21:07:34

Petrol Olimpija evropsko sezono začela s porazom

Košarkarji Petrola Olimpije so v 1. krogu lige prvakov (skupina D) izgubili s Strasbourgom.

Petrol Olimpija - Strasbourg 71:81 (21:19, 34:46, 56:70).

Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Lucis, Salins (oba Latvija), Vitkauskas (Litva).
Petrol Olimpija: Jones 4 (2:2), Špan 15 (4:4), Lazić 8, Šamanić 2, Lapornik 7, Begić 12 (2:6), Badžim 3, Mesiček 17 (5:8), Sanon 2, Radulović 1 (1:2).
Strasbourg: Collins 6 (2:3), Beyhurst 3 (3:4), Serron 2, Nzeulie 13 (4:5), Green 10, Pietrus 4 (2:2), Lang 21 (1:2), Goulmy 2, Traore 20.
Prosti meti: Petrol Olimpija 14:22, Strasbourg 12:16.
Met za tri točke: Petrol Olimpija 7:22 (Špan 3, Lazić 2, Badžim, Lapornik), Strasbourg 7:21 (Lang 4, Green 2, Nzeulie).
Osebne napake: Petrol Olimpija 19, Strasbourg 22.

Košarkarji Petrola Olimpije so evropsko sezono v ligi prvakov pod okriljem Fibe začeli s porazom. Pred približno 1000 navijači v Stožicah so morali priznati premoč francoskemu pokalnemu prvaku iz Strasbourga, ki je zmagal z 81:71.

Slab start ni v skladu z ambicijami ljubljanskega kluba, ki želi v skupini s Klaipedo iz Litve, nemškim Bayreuthom, grškim Promitheasom, Oostendem iz Belgije, turškim Bešiktašom in Virtusom iz Bologne osvojiti eno od prvih štirih mest, ki vodijo v izločilne boje.

Petrol Olimpija bo prihodnjo sredo gostovala v Grčiji, naslednja domača preizkušnja pa jo čaka 24. oktobra proti Virtusu.

Varovanci trenerja Zorana Martića so tekmo izgubili v drugi četrtini, v kateri so jih gostje nadigrali s 27:13. Prvič polčas so Francozi dobili s 46:34, po treh četrtinah so imeli prednost 70:56, nemoč Petrola Olimpije, ki jo že čez dva dni čaka slovenski derbi v Novem mestu, pa se je na koncu odrazila pri desetih točkah razlike.

Blaž Mesiček je tekmo končal pri 17 točkah (met iz igre 6:10), dve manj je zbral Jan Špan (trojke 3:4, 5 podaj), dvanajst pa jih je dosegel kapetan Mirza Begić (6 skokov).

Značke: košarka, sta