Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 30.04.2018 22:26:49

Zadnji polfinalist bo znan v četrtek

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so v tekmi 13. kroga lige Nova KBM za prvaka izgubili proti Helios Suns s 75:86 (20:22, 38:39, 52:69).

Helios se je z zmago, ki si jo priboril po zelo dobri tretji četrtini, točkovno izenačil na četrtem mestu z Rogaško. To pomeni, da bodo igralci Heliosa in Rogaške v zadnjem krogu, ki bo v četrtek, odločali, kdo bo zadnji polfinalist državnega prvenstva. Rogaška bo takrat igrala proti Sixt Primorski, Helios pa proti Iliriji. Šenčur čaka obračun s Petrol Olimpijo.

Helios je že po dobri minuti tekme vodil z 9:1, prednost je blizu polovice prve četrtine povišal na 16:5, toda Šenčur se ni dal, ob zaključku uvodne četrtine je prišel do 20:22. Druga četrtina je bila izenačena, ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, izid prvega polčasa pa je bil 38:39.

Domžalčani so v prestavi višje zaigrali v tretji četrtine, ki so jo dobili s 30:14. Po dveh minutah in 10 sekundah tretje četrtine so povedli s 47:38, prednost pa do 30. minute povišali na 69:52.

Zadnjo četrtino so začeli s 5:0 in domači so bili v velikih težavah. Iz teh so se deloma izkopali z delnim nizom 16:1 in tri minute pred koncem so zaostajali le še za sedem točk. Nato je na drugi strani le odgovoril Jaka Brodnik s polaganjem. Slabi dve minuti pred koncem je Božo Đumić z zabijanjem Helios povedel v vodstvo z 82:71, kar je bil prevelik zalogaj za preobrat Šenčurja.

Prvi strelec tekme je bil Dino Murić z 31 točkami, do dvojnega dvojčka mu je zmanjkal en skok.

Šenčur Gorenjska gradbena družba - Helios Suns 75:86 (20:22, 38:39, 52:69)

ŠD Šenčur, gledalcev 100, sodniki: Mlakar (Škofja Loka), Krajnc (Limbuš) in Savić (Ljubljana).
Šenčur Ggd: Pavić 10 (0:1), Murić 31 (5:9), Novak 2, Martinčič 8 (2:2), Rizvić 8 (2:3), Sajevic, Gorjanc 9, Pavković 2, Koljević 5.
Helios Suns: Močnik 11 (0:2), Pelko 11 (1:2), Mahkovic 19 (10:11), Besedič 14, Brodnik 11 (3:4), Klavžar 2, Bratec 6, Šaškov 3, Đumić 9 (1:2).
Prosti meti: Šenčur Ggd 9:15, Helios Suns 15:21.
Met za tri točke: Šenčur Ggd 4:23 (Murić 2, Gorjanc, Koljević), Helios Suns 13:26 (Besedič 4, Močnik 3, Brodnik 2, Bratec 2, Mahkovic, Šaškov).
Osebne napake: Šenčur Ggd 19, Helios Suns 17.