jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 30.04.2018 20:56:50

Olimpiji ni bilo lahko

Košarkarji Rogaške so v tekmi 13. kroga lige Nova KBM za prvaka izgubili proti Petrol Olimpiji s 65:70 (27:16, 37:35, 52:51).

V ponovitvi finala prejšnje sezone državnega prvenstva med Rogaško in Petrol Olimpijo so se zmage veselili Ljubljančani. Ti so navkljub slabši prvi četrtini na koncu osvojili novi dve točki in s tem še potrdili uvrstitev v polfinale lige Nove KBM, ki so si jo zagotovili že v prejšnjem krogu.

Rogaška je po 4:4 prevzela vajeti igre v svoje roke in povedla z 12:4, ob zaključku prve četrtine pa je vodila že s 27:16. Prednost je na začetku druge četrtine še povišala na 33:20, nato pa so Ljubljančani zaigrali precej bolje in se do polčasa približali na dve točki zaostanka (35:37). Po minuti in 33 sekundah drugega polčasa je Mirza Begić izid izenačil, zatem pa je Jan Špan zadel za 39:37 in prvo vodstvo Olimpije na tekmi.

Zmagovalca dvoboja je dala končnica. Po 63:63 je Špan dve minuti in 36 sekund pred koncem zadel dva prosta meta za vodstvo gostov, Gregor Hrovat je v naslednjem napadu povišal na 67:63. Mitja Nikolić je minuto in dve sekundi pred zadnjim zvokom sirene znižal na 65:67, Hrovat pa je 18 sekund kasneje s trojko Petrol Olimpijo spet oddaljil, ob tem pa postavil končni izid tekme.

Rogaška - Petrol Olimpija 65:70 (27:16, 37:35, 52:51)

Rogaška Slatina - ŠD Rogaška Slatina, gledalcev 800, sodniki: Krejić (Kranj), Grbić (Ljubljana) in Pipan (Ljubljana).

Rogaška: Nikolić 12, Drobnjak 6 (4:5), Fon 3, Davis 11 (4:4), Holcomb 7 (1:1), Šantelj 6 (1:1), Pajić 9, Kosić 6 (2:2), Đuranović 2, Batur 3.
Petrol Olimpija: Hrovat 13 (2:2), Badžim 9, Budnić 2, Morgan 8 (2:2), McCarron, Tratnik, Špan 14 (5:5), Radulović, Kastrati 7, Begić 12 (4:4), Sanon 5.
Prosti meti: Rogaška 12:13, Petrol Olimpija 13:13.
Met za tri točke: Rogaška 9:30 (Pajić 3, Nikolić 2, Fon, Davis, Šantelj, Batur), Petrol Olimpija 7:18 (Badžim 3, Hrovat, Špan, Kastrati, Sanon).
Osebne napake: Rogaška 19, Petrol Olimpija 16.