Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 28.04.2018 21:55:47

Olimpija po zmagi v derbiju praktično že številka ena!

Košarkarji Petrola Olimpije so 12. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Sixt Primorsko z 78:71 (22:23, 42:38, 66:53).

Sixt Primorska - Petrol Olimpija 71:78 (23:22, 38:42, 53:66)
* Dvorana Bonifika, gledalcev 1000, sodniki: Krejić (Kranj), Mlakar (Škofja Loka), Pipan (Ljubljana).
* Sixt Primorska: Rebec 11 (4:4), Ferme 27, Čakarun 16 (2:5), Joksimović 3, Kosi 1 (1:2), Zupan 3, Hodžić 6 (1:1), Vujasinović 2, King 2.
* Petrol Olimpija: Oliver 20 (2:2), Špan 1 (1:1), Morgan 5 (3:6), Hrovat 17 (6:8), McCarron 23 (4:4), Begić 5 (5:6), Sanon 7.
* Prosti meti: Sixt Primorska 8:12, Petrol Olimpija 21:27.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 11:37 (Ferme 7, Zupan, Hodžić, Rebec, Joksimović), Petrol Olimpija 7:19 (Hrovat 3, Oliver 2, McCarron, Sanon).
* Osebne napake: Sixt Primorska 26, Petrol Olimpija 20.
* Pet osebnih: /.

V derbiju dvanajstega kroga lige je Petrol Olimpija naredila odločilni korak k najboljšemu izhodišču pred polfinalnimi boji v ligi Nova KBM. Na gostovanju v Kopru je še drugič v skupini za prvaka premagala drugouvrščeno Sixt Primorsko, kar pomeni, da ima dva kroga pred koncem dve zmagi prednosti pred najbližjim zasledovalcem.

Ljubljančani bodo v zadnjih dveh krogih gostovali v Rogaški Slatini ter gostili Šenčur Ggd, Sixt Primorska pa bo v prihodnjem krogu, ki je na sporedu že v ponedeljek, 30. aprila, gostovala v Šentjurju, 3. maja pa bo gostila Rogaško.

Petrol Olimpija je odločilno razliko za peto zaporedno zmago, potem ko je bil prvi polčas zanimivo izenačen, naredila v uvodnih minutah nadaljevanja. Z čvrsto, agresivno in motivirano obrambo je povedla s 55:39 in to prednost do konca suvereno zadržala.

Sixt Primorska je najbližje prišla na sedem oziroma šest točk zaostanka. Toliko je bilo po trojki edinega res razpoloženega igralca pri domačih, Tadeja Fermeta (27 točk, trojke 7:15), v 33. minuti (63:70), oziroma v 39. minuti, ko je Ferme zadel za 71:77.

Gostje so imeli precej širši nabor navdahnjenih košarkarjev. S 23 točkami (met iz igre 9:11), 9 skoki in 6 podajami (indeks 36) je izstopal 191 centimetrov visoki organizator igre Mitchell McCarron. Dvajset točk je dosegel Devin Oliver (8 skokov, met iz igre 8:12), 17 pa Gregor Hrovat (5 skokov).

Krka - Šenčur Ggd 108:75 (27:20, 57:36, 85:54)
* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 400, sodniki: Španič, Blaško (oba Postojna), Rener (Koper).
* Krka: Marinelli 13 (3:4), Škedelj 6, Bratož 24 (2:3), Cinac 15 (2:2), Dimec 12 (2:2), Đapa 6, Jošilo 9 (1:2), Zagorac 8 (2:2), Kovačevič 12, Fifolt 3 (1:2).
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Novak 6 (0:1), Murić 8, Rizvić 18 (5:7), Martinčič 10 (5:6), Pavić 14 (0:1), Gorjanc 1 (1:2), Blair 5 (1:3), Pavković 2, Koljević 11 (2:2).
* Prosti meti: Krka 13:17, Šenčur Ggd 14:22.
* Met za tri točke: Krka 11:21 (Marinelli 2, Bratož 2, Đapa 2, Jošilo 2, Kovačevič 2, Cinac), Šenčur Ggd 5:22 (Koljević 3, Rizvić, Martinčič).
* Osebne napake: Krka 21, Šenčur Ggd 19.
* Pet osebnih: Novak (36.), Škedelj (40.).

Košarkarji Krke so dosegli zelo pomembno zmago v boju za polfinale lige Nova KBM. Po štirih zaporednih porazih so pred domačimi gledalci premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo in prišli na izkupiček 7-5. Glede na to, da bodo Novomeščani v zadnjih dveh krogih igrali proti najslabšima ekipama v skupini za prvaka, jim uvrstitev med prve štiri skoraj ne more uiti. Na drugi strani se lahko Gorenjci, ki so po dveh zmagah doživeli sedmi poraz, sprijaznijo, da bodo čez pet dni, 3. maja, končali sezono, v kateri so prvič v zgodovini igrali v finalu pokala Spar in ki jo bodo najverjetneje končali na šestem mestu.

Šenčurjani bodo v naslednjem krogu gostili Helios Suns, nato pa gostovali pri Petrol Olimpiji, Krka pa bo v ponedeljek, 30. aprila, gostovala v Tivoliju pri Iliriji, v zadnjem krogu pa bo gostila Šentjur.

Tekma ni imela pravega tekmovalnega značaja, saj je bila Krka vsaj za razred boljša in bolj motivirana ekipa. Ob odmoru je imela že 19 točk prednosti, svojo nadvlado pa je pokazala tudi v nadaljevanju, ko je kot za šalo dosegala koše in na koncu postavila rekord po doseženih točkah v ligi Nova KBM v tej sezoni. Za točko je presegla zmago Hopsov v skupini za obstanek proti LTH Castings (107:64) oziroma za dve zmago Helios Suns proti Sixt Primorski (106:95). To je hkrati tudi rekord Krke v tej sezoni v vseh tekmovanjih.

Glede na to, da sta trenerja priložnost ponudila vsem razpoložljivim igralcem, je bilo prvo ime tekme Domen Bratož s 24 točkami (met iz igre 10:11, 7 podaj, 5 skokov, indeks 35). Na drugi strani je bil najbolj razigran Ramo Rizvić (18 točk, 8 skokov, 5 podaj)

Šentjur - Ilirija 62:73 (16:21, 30:35, 54:51)
* Dvorana OŠ Hrušovec, gledalcev 200, sodniki: Krajnc (Limbuš), Mohorič (Velenje), Milanović (Kranj).
* Šentjur: Allen 10 (8:8), Pešič 19 (5:5), Williams 6 (2:2), Jurček 7 (1:2), Bolčina 12 (4:4), Rojko 8.
* Ilirija: Čigoja 10 (2:2), Čučović 5 (1:2), Ružič 4, Cvetković 5, Germ 12, Nikolić 11 (0:1), Šiško 8 (1:2), Vončina 18 (6:6).
* Prosti meti: Šentjur 20:21, Ilirija 10:13.
* Met za tri točke: Šentjur 4:19 (Pešič 2, Jurček 2), Ilirija 9:32 (Germ 4, Čigoja 2, Nikolić, Šiško, Cvetković).
* Osebne napake: Šentjur 23, Ilirija 23.
* Pet osebnih: Čigoja (36.), Jurček (38.).

V derbiju z dna lige Nova KBM je Ilirija zabeležila tretjo zmago v skupini za prvaka in si dva kroga pred koncem že zagotovila sedmo mesto. Šentjur ima sicer zmago manj, a tudi točko manj zaradi nedokončane tekme z Rogaško, hkrati pa tudi slabši medsebojni izkupiček z novincem v tej sezoni elitne slovenske lige.

Ilirija je niz šestih zaporednih porazov prekinila zavoljo odlične zadnje četrtine, v kateri je gostitelje nadigrala z 22:8. Z relativno nizko peterko, saj ima trener Saša Dončić poškodovanih večino visokih igralcev, je pokazala veliko več želje, hkrati pa imela tudi več igralcev pri metu. Luka Vončina je zbral 18 točk in 12 skokov, z dvanajstimi oziroma enajstimi točkami sta se izkazala Anže Germ in Aleksa Nikolić (5 skokov), Žan Mark Šiško pa je ob metu iz igre 3:11 dosegel osem točk in osemkrat natančno podal.

Pri Šentjurju, ki je zadnjo domačo tekmo izgubil za zeleno mizo zaradi neprimernega vedenja navijačev - ti so tokrat svojo vlogo opravili v športnem duhu, je 19 točk zbral Miloš Pešič, ki je dobre štirimi minute pred koncem pripeljal domače na 60:63. Dvome o zmagovalcu je v naslednjih minutah z dvema trojkama rešil Anže Germ (trojke 4:6).

Šentjur bo 30. aprila gostil Sixt Primorsko, v zadnjem krogu 3. maja pa ga čaka gostovanje v Novem mestu. Ilirija bo sezono končala v Domžalah, pred tem pa bo gostila Krko.

Helios Suns - Rogaška 73:71 (21:16, 40:38, 54:54)
* Športna dvorana, gledalcev 600, sodniki: Zupančič, Grbić, Savić (vsi Ljubljana).
* Helios Suns: Brodnik 14 (2:2), Rojc 2 (2:2), Pelko 9 (1:1), Močnik 7 (4:4), Đumić 12 (4:4), Mahkovic 13 (2:2), Besedič 11 (4:4), Šaškov 5.
* Rogaška: Kosič 3, Davis 12 (1:1), Đuranović 14 (2:3), Fon 9, Nikolić 18 (4:6), Batur 2, Šantelj 2 (2:2), Holcomb 9 (1:2), Drobnjak 2 (2:4).
* Prosti meti: Helios Suns 19:19, Rogaška 12:18.
* Met za tri točke: Helios Suns 6:19 (Brodnik 2, Močnik, Mahkovic, Besedič, Šaškov), Rogaška 5:22 (Nikolić 2, Kosič, Davis, Fon).
* Osebne napake: Helios Suns 23, Rogaška 23.
* Pet osebnih: Besedič (40.), Đuranović (40.).

Helios Suns je niz zahtevnih preizkušenj s Krko, Sixt Primorsko, Petrol Olimpijo in Rogaško sklenil s tretjo zmago v štirih tekmah. Izgubil je le z državnimi prvaki, kar pomeni, da dva kroga pred koncem skupine za prvaka lige Nova KBM za četrtim mestom, ki si ga delita Krka in Rogaška, zaostaja eno zmago. Domžalčanom ne gre na roko medsebojni rezultat z omenjenima ekipama; tako z Novomeščani kot Slatinčani so za dve točki prekratki.

Helios Suns bo v ponedeljek, 30. aprila, ob 20. uri gostoval v Šenčurju, nato ga čaka Ilirija doma, Rogaška pa bo gostila Petrol Olimpijo in 3. maja gostovala v Kopru pri Sixt Primorski. Najlažji razpored ima Krka, ki bo skupino za prvaka sklenila proti Iliriji in Šentjurju.

Rogaška je v Domžalah pokleknila prvič po štirih zmagah. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih minutah.

Domžalčani niso znali dokončati tekme pri vodstvu 69:59 v 36. minuti. Mitja Nikolić (18 točk, 6 skokov, 5 podaj) ter Dragan Đuranović (14 točk, met iz igre 6:10) sta Rogaško pripeljala do 69:66, Nikolić pa je imel dva prosta meta. Zgrešil je oba, sicer nato spodrsljaj popravil s polaganjem za 69:68, toda Božo Đumić z dvema prostima metoma ter Jure Pelko s polaganjem iz protinapada sta domačim zagotovila dve zelo pomembni točki.

Prvi strelec pri domačih je bil Jaka Brodnik s 14 točkami. Eno manj je zbral drugi strelec lige Nova KBM Blaž Mahkovic (5 podaj, 4 skoke), dvanajst jih je dosegel Božo Đumić, enajst Jure Besedič, najvišji statistični indeks pa si je z Brodnikom delil Jure Močnik (7 točk, 8 podaj, indeks 15).