Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 16.05.2017 20:49:07

Janković junak Olimpijine zmage v Rogaški Slatini

Košarkarji Union Olimpije so v prvi finalni tekmi lige Nova KBM po podaljšku premagali Rogaško z 89:87 (22:19, 39:35, 55:55, 76:76). Ekipi igrata na tri zmage, naslednja bo v petek ob 18. uri v Tivoliju.

* ŠD Rogaška Slatina, gledalcev 1600, sodniki: Javor (Ljubljana), Petek (Maribor), Zupančič (Ljubljana).
* Rogaška: Johns 19 (2:9), Đuranović 10 (2:4), Davis 26 (1:2), Drobnjak 7 (2:2), Ferme 25 (3:3).
* Union Olimpija: Oliver 25 (3:6), Pelko 2, Janković 15 (2:6), Jefferson 16 (1:2), Hrovat 21 (6:6), Bubnić 3, Mulalić 3, Milošević 4.
* Prosti meti: Rogaška 10:22, Union Olimpija 12:20.
* Met za tri točke: Rogaška 11:30 (Davis 5, Ferme 4, Johns, Drobnjak), Union Olimpija 15:35 (Jefferson 5, Oliver 4, Hrovat 3, Janković, Bubnić, Mulalić).
* Osebne napake: Rogaška 18, Union Olimpija 23.
* Pet osebnih: Milošević (34.), Davis (45.).

Union Olimpija se iz Rogaške Slatine vrača z zmago, do katere je prišla na vse prej kot lahek način, saj si jo je priigrala v podaljšku. Največ zaslug zanjo lahko v ljubljanskem taboru pripišejo Nikoli Jankoviću, ki je najprej priigral podaljšek, v njem pa dosegel koš za zmago ob zvoku sirene. To je bil sicer peti obračun Rogaške in Olimpije v tej sezoni in druga zmaga Ljubljančanov.

Gosti so tekmo začeli odločno, s 5:0, vse točke je dosegel Devin Michael Oliver. Nato je Rogaška le zadela svoj prvi koš na tekmi, hitro pa je s še eno trojko vrnil Gregor Hrovat in semafor v prepolni dvorani ŠD Rogaška Slatina je kazal 8:2, zato je domača klop vzel minuto odmora. Po njej so Slatinčani strnili vrste in ujeli priključek z Olimpijo, slabe tri minute in pol pred koncem prve četrtine pa so prvič na tekmi povedli (13:12.).

Na začetku druge četrtine so gosti iz slovenske prestolnice prednost povišali na +5, sredi druge četrtine na +8. Z delnim izidom 6:0 se je Rogaška v 18. minuti približala na 30:32, le nekaj trenutkov kasneje pa izenačila. Ljubljanska zasedba je vrnila s serijo, s 7:0 je spet pobegnila, Darwin Davis je ob zvoku sirene za polčas s trojko zadel za 35:39.

Podobno tekmo so gledalci v Rogaški Slatini gledali tudi v tretji četrtini. Ko je Olimpija dosegla nekaj košev, jih je tudi Rogaška, domača ekipa pa je v 19. minuti spet povedla (52:51). Pred zadnjo četrtino sta bili moštvi poravnani (55:55), napeto in izenačeno je bilo tudi v zadnjih 10 minutah, saj nobena ekipa ni želela tvegati. "Mrtvi tek" se je nadaljeval vse do zadnjih sekund. V zadnjem napadu domače ekipe pred zvokom sirene je odgovornost prevzel kapetan Tadej Ferme in tri sekunde pred koncem zadel težek met pod prekrškom, zatem je Ferme zadel še prosti met.

V minuti odmora je Gašper Okorn s svojimi igralci sestavil načrt, ki je Olimpiji prinesel uspeh. Nikola Janković je dobil žogo, neovirano vrgel z velike razdalje in 0,33 sekunde pred iztekom časa zadel za izenačenje in podaljšek. Ferme je iz nemogočega položaja še poskušal, bil blizu uspeha, a žoga ni želela skozi obroč.

Čeprav je Rogaška podaljšek začela z dvema zadetima trojkama, prednosti ni uspela zadržati. Ljubljanska ekipa je v izdihljajih izenačila, junak tekme pa je postal Janković, ki je zadel ob zvoku sirene za zmago.

Prvi strelec tekme je bil domačin Darwin Davis s 26 točkami, eno manj je dosegel kapetan Tadej Ferme, na drugi strani jih je 21 dosegel Gregor Horvat.

Značke: košarka, dp