06.05.2016 23:05:47

Hopsi mini ligo začeli z zmago

vszi

Košarkarji Hopsov Polzele so v tekmi 1. kroga mini lige Nove KBM za obstanek premagali Branik Maribor s 93:73 (22:15, 49:38, 64:51). Na drugi tekmi je Portorož odpravil Mesarijo Prunk Sežano s 89:78 (22:27, 44:41, 61:65).

Košarkarji Hopsov so zanesljivo prišli do prve zmage v mini ligi, potem ko so skozi vso tekmo počasi, a zanesljivo višali naskok pred Mariborčani. Hopsi so tekmovanje v tej mini ligi sicer začeli z zadnjega mesta, ker ekipe prinašajo s seboj točke iz rednega dela, Hopsi pa so bili slabši od Portorožanov.

Danes so bili Mariborčani blizu le v uvodu tekme, pozneje pa so se še najbolj približali ob koncu tretje četrtine, ko so znižali na 51:58. A so domači tudi takrat hitro odgovorili, že na začetku zadnjega dela je bilo na semaforju spet več kot 10 točk, razlika pa je nato narasla do končnih +20.

Poraženi Mariborčani so imeli v svojih vrstah sicer razpoloženega Marka Ceja, ki je dvoboj končal pri 21 točkah, 14 pa jih je dodal še David Barovič. Pri Hopsih so imeli več igralcev, ki so presegli ali pa se približali 20 točkam, največ, 27, jih je je dosegel Dejan Čup (prosti meti 9-9), s po 17, 19 in 16 pa so dvoboj končali Uroš Godler, Žan Kosič in Urban Bukovič.

Na drugi tekmi med Portorožem, ta je moral v to tekmovanje po porazu proti Lastovki v zadnjem krogu rednega dela, in sežansko ekipo so zmagali domači, ki pa so v dvoboju s številnimi nihanji do točk prišli šele ob koncu.

Po začetnem vodstvu domačih so prvi del dobili gostje, toda v nadaljevanju so domači spet prevladovali in ob polčasu vodili. Ne za dolgo, saj je bila tretja četrtina spet sežanska in gostje so v zadnjih deset minut prinesli prednost štirih točk (61:65).

Vendar so jih hitro zapravili, za zmago domačih pa sta bila odločilna dva delna izida v zadnji četrtini. S prvim so prišli do vodstva 69:65, potem pa so povedli še s 81:72 in tekmo mirno pripeljali do konca.

Jan Barbarič s 27 točkami in Jure Besedič z 18 sta bila najboljša strelca pri domačih, pri gostih pa sta jih po 12 dosegla Vito Furlan in Jaka Zagorc.

Naslednji krog bo 10. maja, ko bodo Hopsi gostovali v Sežani, Portorožani pa bodo isti dan gostili Branik.

Hopsi Polzela - Branik Maribor 93:73 (22:15, 49:38, 64:51)
PolzelaDvorana ŠD Polzela, gledalcev 200, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Mauer (Postojna), Milanović (Kranj).
* Hopsi Polzela: Čup 27 (9:9), Rat 6, Durnik 4, Godler 19 (4:4), Bukovič 16 (2:2), Kosič 17 (4:5), Rozman 4 (4:4).
* Branik Maribor: Vrečko 9, Šepič 10 (1:2), Barovič 14 (6:8), Rožanc 5 (3:4), Tratnik 6 (2:3), Cej 21 (1:1), Matijevič 5 (1:2), Boroja 3.
* Prosti meti: Hopsi Polzela 23:24, Branik Maribor 14:20.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 10:24 (Bukovič 4, Kosič 3, Čup 2, Godler), Branik Maribor 5:23 (Cej 2, Boroja, Vrečko, Šepič).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 21, Branik Maribor 22.
* Pet osebnih napak: Barovič (39.).

Portorož - Mesarija Prunk Sežana 89:78 (22:27, 44:41, 61:65)
PortorožDvorana Lucija, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Česen (Kranj), Pohleven (Maribor).
* Portorož: Barbarič 27 (8:9), A. Cvetičanin 9, Petrović 6, Trampuš 15 (1:2), Zupan 4 (1:2), Buda 10 (6:6), Besedič 18 (2:2).
* Mesarija Prunk Sežana: Drenik 10 (3:4), Glavaš 7 (4:4), Škerbec 8, Kukanja 2, Zagorc 12 (6:6), Mevla 6 , Furlan 12 (3:8), Likar 2, Rojko 9 (4:5), Husić 10 (4:4).
* Prosti meti: Portorož 19:24, Mesarija Prunk Sežana 24:31.
* Met za tri točke: Portorož 14:31 (Trampuš 4, Besedič 4, Barbarič 3, A. Cvetičanin, Petrović), Mesarija Prunk Sežana 6:19 (Mevla 2, Rojko, Furlan, Drenik, Glavaš)
* Osebne napake: Portorož 28, Mesarija Prunk Sežana 27.
* Pet osebnih napak: Cvetičanin (40.), Husić (40.).