04.05.2016 20:40:15

Oslabljeni boljši od Olimpije

Arsen Perić

Odigrane so bile tekme 9. kroga lige Nova KBM za prvaka.

Košarkarji Helios Suns so po dveh zaporednih porazih zabeležili peto zmago v ligi Nova KBM za prvaka, ki jim omogoča, da bodo v zadnjem krogu naskakovali najvišja mesta pred četrtfinalom oziroma izločilnimi boji. Trenutno so pri izkupičku 5-4, enako kot Union Olimpija, ki je doživela drugi zaporedni poraz in bo v zadnjem krogu v soboto, 7. maja, v Tivoliju gostila zasedbo Krke. Helios Suns bo v soboto gostoval v Laškem.

V nasprotju s prvo tekmo konec marca v Stožicah, ki so jo Ljubljančani dobili s kar 51 točkami prednosti, je bil tokratni obračun v dvorani Komunalnega centra povsem v znamenju Domžalčanov. Vodili so praktično vseh 40 minut, v drugem polčasu, ko so se Ljubljančani približali na 66:61, pa so odgovorili z delnim izidom 13:0, ki je rešil vprašanje zmagovalca.

Pri oslabljenih gostiteljih, ki so večino tekme odigrali z sedmimi, osmimi igralci, jih je imelo pet dvomestni izkupiček; izstopal je Marjan Čakarun s 24 točkami in metom iz igre 10:15 (8 skokov), pri Ljubljančanih pa je Sava Lešić dosegel 14 točk, od tega večino v prvem polčasu.

Košarkarji Krke so premagali Rogaško s 77:66, Zlatorog je bil s 74:67 boljši od Tajfuna

Helios Suns - Union Olimpija 83:70 (20:19, 44:38, 63:57)
Domžale - Dvorana Komunalnega centra. 1000 gledalcev. Sodniki: Pukl (Maribor), Majkič (Hrastnik), Rener (Koper).
Helios Suns: Ju. Močnik 8 (2:2), Čakarun 24 (4:4), Ja. Močnik 12, Atanacković 11 (2:3), Lelić 12 (3:4), Robertson 13 (2:3), Vončina 3.
Union Olimpija: Pavličević 7 (2:4), Robinson 9 (2:2), Nikolić 6, Vučetić 4, Lapornik 6 (4:7), Lešić 14 (2:2), Zagorac 10 (5:6), Mahkovic 9 (0:2), Zakis 5 (1:2).
Prosti meti: Helios Suns 13:16, Union Olimpija 16:25.
Met za tri točke: Helios Suns 10:27 (Ja. Močnik 4, Ju. Močnik 2, Atanacković, Lelić, Vončina, Robertson), Union Olimpija 4:17 (Pavličević, Robinson, Mahkovic, Zagorac).
Osebne napake: Helios Suns 24, Union Olimpija 21.
Pet osebnih: Lelić (38).

Krka - Rogaška 77:66 (20:16, 35:30, 57:47)
Novo Mesto - Dvorana Leon Štukelj. 800 gledalcev. Sodniki: D. Javor, Grbić (oba Ljubljana), Španič (Postojna).
Krka: Rebec 11 (2:2), Ivanov 2, Sinovec 7 (1:2), Rojc 7 (1:2), Lalić 20 (5:6), Mulalić 8, Dimec 4 (2:2), Lapornik 11 (4:4), Drobnjak 7 (1:2).
Rogaška: Ferme 12 (3:3), Milašinovič 1 (1:2), Fon 6 (3:4), Boban 6 (1:2), Primorac 4, Mijović 9 (5:6), Davis 13 (4:4), Remerkun 15 (5:7).
Prosti meti: Krka 16:20, Rogaška 22:28.
Met za tri točke: Krka 7:20 (Mulalić 2, Sinovec 2, Lalić, Rebec, Dimec), Rogaška 6:24 (Ferme 3, Fon, Boban, Davis).
Osebne napake: Krka 27, Rogaška 23.
Pet osebnih: Lalič (38), Sinovec (40).

Tajfun - Zlatorog Laško 67:74 (17:21, 36:44, 54:62)
Šentjur - Dvorana OŠ Hrušovec. 600 gledalcev. Sodniki: Krejić (Kranj), Vučković (Maribor), E. Javor (Ljubljana).
Tajfun: Držić 7, Čebular 14 (2:2), Zimić 5 (3:3), Bratož 7 (5:6), Clark 6, Ponjavić 5, Parker 4, Parks 19 (1:2).
Zlatorog: Jurak 15 (2:3), Barič 5 (2:2), Booker 13 (4:6), Krušič 4, Vašl 8 (5:6), Abrams 17, Vujasinović 4 (1:2), Đekić 4, Čebašek 4.
Prosti meti: Tajfun 11:13, Zlatorog 14:19.
Met za tri točke: Tajfun 2:15 (Držić, Ponjavić), Zlatorog 8:24 (Abrams 3, Jurak, Booker, Vašl, Vujasinović, Barič).
Osebne napake: Tajfun 22, Zlatorog 21.
Pet osebnih: Jurak (40).