07.03.2015 23:47:14

Darilo za dan žena so si priigrale kar same

Košarkarice Grosbasketa so v 17. krogu 1. SKL premagale Domžale s 76:49 (17:12, 35:25, 54:38).

Grosupeljčanke so bolje začele tekmo ter na krilih razigrane kapetanke Anite Kastelic povedle z 11:2. Domžalčanke se začetnega naleta niso ustrašile in hitro ujele priključek, na začetku 17. minute pa s točkama Jelice Petrović povedle s 23:22. Dolenjke so nato zaigrale agresivneje v obrambi, z delnim nizom 13:2 na začetku drugega polčasa znova povedle z dvomestno prednostjo (39:27), njihova zmaga pa nato do konca ni bila več vprašljiva.

"Rad bi pohvalil naše punce. Kot sem že dejal, je za nas na tej tekmi štela le zmaga, s to pa so si dekleta sama podarila darilo za osmi marec," je po tekmi dejal trener Grosbasketa Dragomir Bukvić, ki je po skorajda dveh mesecih premora zaradi poškodbe hrbta znova lahko računal tudi na usluge 17-letne Srbkinje Kristine Arsenić. Po dveh izpuščenih tekmah zaradi udarca v koleno se je v ekipo uspešno vrnila tudi prva organizatorka igre Zvjezdana Gagić, ki je bila na koncu celo najučinkovitejša posameznica tekme (10 točk, 5 podaj, indeks 16).

Najboljša strelka ekipe je bila sicer njena soigralka Sandra Bajrektarevič s 14 točkami, na drugi strani pa je Anja Ilievski dodala še tri točke več.

Zadnja tekma 17. kroga bo na sporedu v nedeljo. V štajerski prestolnici si bosta nasproti stali zasedbi Maribora in Athlete Celja.