STA/ku
07.03.2015 10:27:02

Eden Dragić v bolečinah, drugi z nasmehom na licu

vszi

Miami Heat je v noči na soboto gostoval pri Washington Wizards in izgubil s 97:99.

Ob odsotnosti Dwyana Wada in Luola Denga je bil prvi strelec Miamija Goran Dragić, ki je v 29 minutah dosegel 18 točk, sedem podaj in pet ujetih žog, a je moral zaradi poškodbe hrbta predčasno z igrišča.

Miami je bil na pragu zmage, potem ko je Washington na začetku tretje četrtine vodil celo za 35 točk (83:48). A je nato vročica na krilih Dragića zmanjšala zaostanek, vendar so na koncu ostali prekratki za preobrat. Slovenski organizator igre je v nadaljevanju tretje četrtine nanizal 12 točk, tik pred koncem četrtine pa je pri polaganju za 71:88 nerodno padel na hrbet. Za Dragića je bilo s tem tekme predčasno konec, saj se ni več vrnil na igrišče. Miami je na koncu tekmo izgubil, potem ko je pet sekund pred zvokom sirene Henry Walker zgrešil trojko.

Miami je s porazom na lestvici vzhodne konference padel tik pod mesta, ki še vodijo v končnico. Z osmo Indiano si sicer vročica deli isto število 27 zmag in 34 porazov.

Dragić s takšnim razpletom ni bil preveč zadovoljen: "Nismo najbolje začeli tekme. Edina pozitivna stvar na tej tekmi je bila, da smo se vrnili. Na žalost na koncu nismo uspeli narediti vseh potez, s katerimi bi tehtnico nagnili v našo korist."

USPEŠEN DEBI ZORANA DRAGIĆA
Uspešnejši večer je za Zoranom Dragićem, ki ga je Miami do konca sezone poslalo v razvojno ligo k ekipi Sioux Falls Skyforce. Dragić je na prvi tekmi v ligi NBDL proti moštvu Grand Rapids Drive pri zmagi s 117:108 v 33 minutah prispeval 22 točk, štiri skoke in pet podaj, v statistiki pa je vknjižil tudi šest izgubljenih žog. Bil je drugi strelec svoje ekipe, eno točko več je dal Scotty Hopson.

Igrala je tudi ekipa Memphis Grizzlies Bena Udriha in s 97:90 premagala Los Angeles Lakers. Udrih je igral devet minut, a se ni vpisal v statistiko, zgrešil je dva meta na koš. S 24 točkami je bil najboljši strelec med grizliji Zach Randolph, Katalonec Marc Gasol je dosegel 18 točk.