Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 15.10.2014 22:15:58

Ne Olimpija ne Cedevita ne Partizan, Grosuplje sklatilo Krko

Arsen Perić
To, kar doslej ni uspelo Unionu Olimpiji, Cedeviti ali Partizanu, je Grosbasketu, ki je v prvi tekmi drugega kroga lige Telemach premagal Krko.

Ker se je Krka odpovedala sodelovanju v pokalu eurochallenge, je bil to za Novomeščane prvi nastop v prvem delu lige Telemach v zadnjih štirih sezonah. In kot je pred začetkom tekmovanja opozoril trener Aleksander Džikić, bodo sodelovanje uspešno prestali le ob maksimalno zavzetem pristopu.

Tokrat ga niso pokazali, verjetno tudi zato, ker se jim je na drugi strani zoperstavilo le sedem igralcev, kolikor jih je imel na voljo trener Grosbasketa Dejan Mihevc. Ti so prikazali zgledno borbenost in voljo do uspeha ter na koncu zasluženo slavili.
Zaostajali so le na začetku tekme (2:11), nato pa so vzpostavili ravnotežje in tega držali do zaključka.

Ko je Krka, za katero zaradi prehlada ni igral organizator igre Malcolm Armstead, na začetku zadnje četrtine povedla z nekaj koši razlike, je kazalo na pričakovan uspeh, toda Grosbasket se ni vdal. Tri minute pred koncem so domačini povedli s 65:62, nato s 67:63, senzacija pa je postala realnost, ko je slabo minuto pred koncem Jasmin Hukić zgrešil dva prosta meta.

Na drugi strani je bil Mensud Julević bolj zbran, dosegel vseh sedem točk v zadnji minuti s črte prostih metov in slavje v Grosuplju se je lahko začelo.

Grosbasket - Krka 80:75 (51:52, 32:33, 16:13)

Grosuplje - Dvorana Brinje. Sodniki: Vučković, Špendl (oba Maribor), Pur (Šmarje pri Jelšah).
GROSUPLJE: Tomič 20 (1:2), Trampuš 21 (6:9), Julević 7 (7:8), Papac 8, Fon 7, Zagorac 17 (5:7).
KRKA: Rojc 20 (2:2), Wangmene 8 (2:3), Mulalić 5 (2:2), Joskimovič 7 (1:1), Booker 7 (5:5), Polutak 6, Hukić 12 (5:9), Zatežić 6, Ritlop 4.
Prosti meti: Grosuplje 19:26, Krka 17:22.
Met za tri točke: Grosuplje 7:20 (Trampuš 3, Tomič 3, Fon), Krka 8:30 (Rojc 4, Zatežić 2, Mulalič, Hukić).
Osebne napake: Grosuplje 22, Krka 31.
Pet osebnih: Polutak (34.), Wangmene (39.), Fon (40.), Zagorac (40.), Papac (40.), Hukić (40.)