Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 17.05.2023 06:55:35

Jokić s svojo predstavo spet utišal Američane, glejte, kaj je Denver naredil Lakersom! (video)

Nikola Jokić je spet pokazal zobe.

Košarkarji moštva Denver Nuggats so na prvi tekmi finala zahodne konference severnoameriške lige NBA ugnali Los Angeles Lakers s 132:126. Kljub vodstvu z 21 točkami v tretji četrtini so se v zadnji minuti tresli za zmago, saj so se gostitelji približali na tri točke zaostanka.

Pri zmagovalcih je Nikola Jokić, MVP lige v zadnjih dveh sezonah, dosegel kar 34 točk, neverjetnih 21 skokov in 14 podaj ter dosegel šesti trojni dvojček v končnici. Kar 31 točk je dodal Jamal Murray in 21 Kentavious Caldwell-Pope. Slovenec Vlatko Čanćar v dresu ekipe iz Kolorada ni dobil priložnosti.

Na nasprotni strani je s 40 točkami in 10 skoki blestel Anthony Davis, LeBron James je dosegel 26 točk in 12 skokov, Austin Reaves pa 23 točk.

"V prvem polčasu smo bili odlični. Nadzorovali smo igro. V drugem delu pa smo ta nadzor sicer izgubili, a smo res dobra ekipa," je po tekmi za ESPN povedal Jokić, Denver pa je prvi del dobil z 72:54.

Los Angeles Lakers so na tekmi povedli le v uvodni minuti z 2:0, kasneje pa vseskozi lovili Denver. Jokića sta občasno pokrivala po dva nasprotna košarkarja, s čimer je ustvaril prostor soigralcem za met. A v drugem delu je steklo tudi Los Angelesu, ki je očitno našel recept za igro z Nuggets. Gostje so se približali na 126:129, 45 sekund pred koncem pa je LeBron James zgrešil trojko za izenačenje.

"Vedeli smo, da se bodo približali. To je odlična ekipa. A na koncu ni pomembno, kako tesno je bilo, Zmaga je pač zmaga in šteje samo to," je še dejal Jokić, ki je v zadnjih sekundah zadel tri od štirih prostih metov in pokopal upe zasedbe iz Kalifornije,

Moštvi igrata na štiri zmage. Nazadnje sta se v konferenčnem finalu merili leta 2020, boljši pa je bil Los Angeles, ki je takrat osvojil svoj rekordni 17. naslov.

V finalu vzhoda igrata Miami in Boston, prva tekma pa bo na sporedu v noči na četrtek po slovenskem času.

Značke: jokić, čančar