Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

1 12.03.2023 14:11:51

Zakaj je najbolj vročega igralca posedel na klop? Bizarna izjava trenerja Dallasa buri duhove!

Dallas je izgubil pri Memphisu.

Košarkarji Memphis Grizzlies so v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagali ekipo Dallas Mavericks, v kateri ni bilo poškodovanega Luke Dončića, bilo je 112:108. Poleg Luke Dončića, ki ima poškodovano levo stegensko mišico, je v ekipi Dallasa manjkal tudi Kyrie Irving, ki je zaradi bolečin v levem stopalu tekmo spremljal s klopi. Zmago v dvoboju ekip, ki se bosta znova srečali že v ponedeljek v Teksasu, je prinesla zadnja minuta, ki jo je s trojko začel Desmond Bane (25 točk) za vodstvo domačih s 108:104. Novinec David Roddy je 17 od svojih 24 točk za rekord kariere dosegel v zadnji četrtini, ki so jo so gostitelji dobili s 35:25. Tim Hardaway je bil najboljši strelec Dallasa s 23 točkami.

Je pa že nekaj časa eno od najbolj vročih vprašanj, zakaj ne zaupa na primer Christianu Woodu, ki je na zadnji tekmi na parketu preživel 15 minut, v tem času pa je dosegel kar 14 točk. A to za Jasona Kidda očitno ni bilo dovolj dobro. Raje je dal priložnost Maxiju Kleberju in Dwightu Powellu, ki sta oba skupaj dosegla 8 točk. Ko so ga novinarji vprašali, zakaj Wood dobiva tako malo priložnosti, je Kidd postregel z bizarno razlago: "Samo poglejte si, kako dolga je naša klop na poziciji visokih košarkarjev. Poizkušamo jih vključiti v igro in videti, kdo ima najbolj vročo roko. Vrnitev Maxija bo zagotovo zmanjšala minutažo nekaterih drugih košarkarjev, še posebej, ko so vsi zdravi. Takšna je trenutna situacija, ki pa bi se lahko v prihodnosti spremenila."

Značke: dončić, dallas