Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 16.11.2021 21:23:28

KONČNO! Zdovc in Dragić dočakala prvo zmago

V košarkarski evroligi ni več moštev brez zmage. Kot zadnja ekipa v sezoni si je danes prvo priboril litovski Žalgiris, ki ga vodi slovenski trener Jure Zdovc in ki se mu je nedavno pridružil Zoran Dragić. Žalgiris s slovenskim pridihom je danes ugnal Panathinaikos s 76:69.

Zdovčeva ekipa je bila v tej sezoni nekajkrat že blizu zmagi, a se ji je doslej vedno izmuznila. Danes so imeli košarkarji iz Kaunasa tekmeca po meri, Panathinaikos je namreč predzadnji, domači pa temelje za uspeh postavili že v prvi četrtini, ki so jo dobili z 20:12, približno takšno prednost pa so nato zadržali in na koncu slavili.

Dragić je na parketu preživel slabih 11 minut ter prispeval pet točk in po eno podajo, skok in ukradeno žogo. S 13 točkami je bil pri domačih najboljši Arturas Milaknis.

V današnjem sporedu evrolige bo v večerni tekmi igral tudi münchenski Bayern proti Fenerbahčeju, a slovenskega košarkarja Žana Marka Šiška tudi tokrat ni v postavi Bavarcev.