8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

3 28.04.2021 07:11:37

LUUUKAAA MAGIC! Dončiću se je proti vročemu CURRYJU 'ZMEŠALO', česa takšnega še nismo videli! (video)

Dallas je v velikem slogu prišel do zmage nad Golden State Warriors (133:103).

Zvezdnik večera je bil Ljubljančan Luka Dončić, ki je za ekipo iz Teksasa dosegel kar 39 točk, in to le v 28 minutah. Vse skupaj je slovenski reprezentant začinil z osmimi podajami, šestimi skoki in dvema ukradenima žogama. Po 13 točk za Dallas so dosegli še Dorian Finney Smith, Tim Hardaway Jr. in Nicolo Melli. Pri ekipi iz San Francisca je s 27 koši izstopal Steven Curry, točko manj je dosegel Mychal Mulder. S 34. zmago v sezoni se je Dallas prebil na šesto mesto v zahodni konferenci, ki neposredno vodi v končnico.

Končna razlika na tekmi bi bila tokrat lahko še višja. Dallas je prvo tretjino dobil kar s 36:12, po treh četrtinah pa je prednost narasla na 103:64, zato so v zadnji tretjini dobili priložnost tudi igralci s klopi in gostitelji so razliko nekoliko zmanjšali. Tudi Dončić je igral samo 28 minut.

Še več. Dallas je dobesedno blestel v prvem delu. Po zaostanku z 11:12 je sledila serija 28:0 in 36:4, s čimer je bil zmagovalec praktično odločen.

Značke: luka-dončić, dallas