kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

1 26.04.2021 18:29:41

Novomeščani niso zmagali, a so uresničili cilj

Košarkarji Krke so v tekmi 26., zadnjega kroga lige Aba v gosteh izgubili z beograjsko ekipo FMP s 85:91 (30:26, 45:48, 68:66).

Košarkarji Krke so v zadnjem krogu reševali svoj status v regionalni ligi oziroma se skušali izogniti 13. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek. To jim je tudi uspelo, čeprav niso zmagali na zadnji tekmi, a se je po njihovih željah razpletla druga tekma, ki je odločala o mestih pri dnu.

Split, s katerim imajo Novomeščani enak izkupiček 8-18, je izgubil na gostovanju pri Partizanu z 58:80, in ker ima Krka boljše medsebojno razmerje, je redni del lige končala na 12., Dalmatinci pa na 13. mestu.

A Novomeščani niso bili daleč tudi od uspeha na terenu, s katerim bi povsem sami odločali o svoji usodi. Večino tekme so bili povsem blizu, tudi vodili, a sta jih dve slabi obdobji, predvsem tisto v končnici tekme, oddaljili od zmage. Imeli so sicer dober strelski dan (15 trojk) in kar nekaj razpoloženih igralcev, ki so končali z dvomestnimi številkami (Nejc Barič 20, Rok Stipčević 17, Adin Vrabac in Jure Škifić po 15).

Krka je dobila prvo četrtino, potem v drugi dovolila tekmecem, da so zaostanek 32:38 v nekaj minutah spremenili v vodstvo 41:38, a so bili v tretji četrtini spet boljši in vodili za dve točki.

Usodno je bilo nato nekaj slabih minut zadnje četrtine. Po zaostanku 74:79 so sicer s trojko (zadel jih je šest) Bariča še enkrat povedli z 82:81, potem pa v je odločilnih napadih trojko zgrešil Luka Lapornik, krkaši so še izgubili žogo in FMP je z natančnim izvajanjem prostih metov prišel do zmage.

FMP - Krka 91:85 (26:30, 48:45, 66:68)

Beograd - Dvorana FMP. Sodniki: Hordov, Kardum, Stefanović.
FMP: Lazarević 16 (5:8), Čović 7, Izundu 2, Hands 4 (1:2), Radovanović 18 (3:3), Pecarski 10 (1:1), Radonjić 20 (6:6), Đorđević 14 (2:2).
Krka: Stipčević 17 (2:2), Vrabac 15 (1:1), Barič 20 (2:4), Kosi 4, Škifić 15 (1:2), Lapornik 13 (1:1), Vučetić 1 (1:2).
Prosti meti: FMP 18:22, Krka 8:12.
Met za tri točke: FMP 11:27 (Radonjić 4, Radovanović 3, Lazarević, Čović, Hands), Krka 15:35 (Barič 6, Stipčević 5, Škifić 2, Lapornik 2).
Osebne napake: FMP 20, Krka 23.
Pet osebnih: Vrabac (38.).

Značke: košarka, liga aba