Master Chef: Jajca usodna za prvega tekmovalca

0 09.04.2021 07:10:02

Ne razjezite DONČIĆA: velikemu besu in nemoči je sledila EKSPLOZIJA Dallasa (video)

Dallas je po porazu s Houstonom dan kasneje premagal Milwaukee s 116:101.

Po porazu s Houstonom košarkarji Dallasa na čelu z Luko Dončićem niso skrivali razočaranja in tudi jeze, saj so prepoceni končali niz petih zaporednih zmag. A za poraz so se pred domačimi navijači oddolžili na tekmi z Milwaukeejem, za katere še na tretji tekmi zapored zaradi poškodbe kolena ni igral Giannis Antetkounmpo.

Dallas je do zmage prišel predvsem po zaslugi izjemne zadnje četrtine. Najprej sicer ni kazalo na tako sanjski preobrat, saj je na primer v Dončić izgubil kar tri žoge in tudi tehnično osebno napako, že dvanajsto v letošnji sezoni. Pred zadnjimi osmimi minutami tekme so imeli gostje štiri točke prednosti, nato pa so sledile minute, v katerih je Dallas resnično blestel. Košarkarji so bili uspešni v prostih metih in metu za tri točke, zadnjo četrtino pa so dobili z rezultatom kar 36:17 ter povsem nadigrali tekmece. Za Dallas je Luka Dončić v 37 minutah dosegel 27 točk (met 11-20) ter po devet skokov in podaj, Kristaps Porzingis pa je 26 točkam dodal 17 skokov. Pri Milwaukeeju je Donte DiVincenzo zbral 22 točk, Bobby Portis pa je 20 točkam dodal 14 skokov.

Do zmage je prišel tudi Miami, ki je s 110:104 premagal Los Angeles Lakers. Goran Dragić je k zmagi Miamija v 26 minutah prispeval 10 točk, pet skokov in tri podaje, najboljši strelec pa je bil Jimmy Butler z 28 točkami. Toliko jih je za sicer precej oslabljene Jezernike dosegel Kentavious Caldwell-Pope.

Na drugih tekmah je Toronto izgubil proti Chicagu s 113:122, Oklahoma City je klonila pred Clevelandom s 102:129, Utah je s 122:103 premagal Portland, Los Angeles Clippers so bili s 113:103 boljši od Phoenixa, Sacramento pa je izgubil proti Detroitu s 101:113.

Značke: luka-dončić, dallas, nba