Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 04.04.2021 07:25:13

DONČIĆ ZAČARAL tudi čarovnike, Dallas je z njim v NORI ZMAGOVITI SERIJI (video)

Košarkarji Dallasa so na petem zaporednem gostovanju v ligi NBA četrtič zapored zmagali. V prestolnici so s 109:87 odpravili Washington.

Prvo ime srečanja in najboljši v zmagovalnem moštvu je bil kajpada spet Luka Dončić, ki je tokrat ob skromnem metu za tri točke (1:8) dosegel 26 točk, osem skokov in šest podaj. V vseh treh kategorija je sicer zaostal za svojim povprečjem, a vseeno vodil soigralce do 27. zmage, ki je Maverickse utrdila na sedmem mestu lestvice zahodne konference. Šestouvrščeni Portland ima tri zmage več, osmouvrščeni San Antonio pa tri manj.

Dallas, ki je v Capital One Areni nastopil brez poškodovanih Maxija Kleberja, Josha Richardsona in Kristapsa Porzingisa (Latvijec zaradi bolečin v desnem kolenu vselej manjka na drugi od dveh tekem v dveh dneh), manjkali pa so tudi Willie Cauley-Stein, J. J. Redick in Tyrell Terry, je imel skozi vso srečanje vajeti v svojih rokah. Zaostajal je le enkrat, za točko na začetku prve četrtine, sredi zadnjega dela igre pa je vodil že za 22 točk.

doncic 2

Ljubljančan, ki je skoraj vse točke dosegel s prodori pod obroč oziroma z meti s polrazdalje, je imel 50-odstotni met iz igre (12:24), izgubil je štiri žoge, pridobil eno in zabeležil eno blokado. To je bila v celoti vzeto solidna predstava, dovolj za novo zmago, za njegove izjemno visoko postavljene standardne pa v resnici nič posebnega.

No, trener Rick Carlisle - ki je potem, ko so ga obvestili, da je bil pozitiven test na novi koronavirus nepravilen, spet sedel na klopi - je Dončića pohvalil. "Odličen je bil. Sicer pa je bil odločilen drugi polčas, saj smo v tretji in četrti četrtini prejeli le po dvajset točk. Obramba je bila ključ," je po tekmi dejal Carlisle.

doncic 3

Dallas je nazadnje izgubil 27. in 28. marca, ko je tekmi izpustil Dončić, ko pa se je slednji vrnil v ekipo, je nanizal štiri zmage. A naslednja tekma (v noči na torek) bo bržčas največja preizkušnja za ekipo iz Teksasa. Na domačem parketu bo namreč gostila vodilni Utah, ki je minulo noč na domačem parketu s 46 točkami razlike odpihnil Orlando. Dosegel je dvaindvajseto domačo zmago v nizu, kar je klubski rekord, z 18 trojkami do začetka drugega polčasa, ko je bilo 78:40, pa je postavil rekord lige.

Enega Dončićevih rekordov NBA je v Miamiju izboljšal Duncan Robinson (18 točk, 6:9 met za tri točke). Prišel je do mejnika 450 trojk na 138. tekmi v ligi, Dončić je bil pred tem na čelu po 171 tekmah. Za Miami, ki je na poti do dvajsete domače zmagi proti Clevelandu (115:101) prišel po 35 podajah, 13 jih je bilo zgolj v prvi četrtini, je Bam Adebayo dodal 18 točk in 11 skokov, Goran Dragić pa je v 27 minutah zbral 13 točk, štiri podaje in dva skoka.