Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

1 01.04.2021 07:15:38

To lahko le DONČIĆEV Dallas: po visokem vodstvu DRAMA vseh dram, slovenski zvezdnik pa ... (video)

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je na tekmi proti Boston Celtics dosegel 36 točk, od tega sedem trojk, ter osem skokov in popeljal Dallas Mavericks do zmage s 113:108.

Jalen Brunson je proti Bostonu k zmagi dodal 21 točk, vključno z dvema prostima metoma, Kristaps Porzingis pa je za drugo zaporedno zmago Dallasa dodal 19 točk. Dallas je sicer v tretji četrtini vodil že za 23 točk, nato pa so se Kelti vrnili v igro. Telički so uspešno pripeljali tekmo do konca kljub šestim (od skupno 16) izgubljenim žogam v zadnjih 12 minutah.  Walker je bil tisti, ki je Boston v zadnjih sekundah tekme približal na le 4 točke zaostanka in navijači Dallasa so upravičeno trepetali. Še bolj dramatično je bilo, ko je Tatum ukradel žogo Richardsonu, Smart pa je pičlih 16 sekund pred koncem zadel za zgolj dve točki zaostanka. Boston je nato v zadnjih sekundah tekme kot tarčo za osebne napake izbral Jalena Brunsona, a je bil ta hladnokrven in s točke prostih metov zapečatil zmago Dallasa.

V Indianapolisu so z 92:87 zmagali tudi košarkarji Miami Heat, za katere je Goran Dragić v začetni peterki proti Indiana Pacers dosegel 12 točk. Košarkarji Miamija so v gosteh pri Indiani po zaslugi dobre igre v obrambi ter razpoloženih Duncana Robinsona in Jimmyja Butlerja vpisali gostujočo zmago.

Značke: nba, košarka