Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

3 22.03.2021 06:59:22

Da ne zna?!? Kar je Luka DONČIĆ čaral ponoči, je utišalo vse NAJVEČJE KRITIKE! To je zgodovinsko! (video)

Moštvo Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA v gosteh zlahka prišlo do zmage proti Portland Trail Blazers s 132:92.

Ob tem je v slabih 30 minutah na parketu blestel slovenski as Luka Dončić, ki se je ustavil pri 37 točkah. S tem so telički maščevali petkov poraz proti istemu moštvu. Slovenski zvezdnik v zadnji četrtini ni igral, v 29:36 minute pa je 37 točkam dodal še sedem skokov in štiri podaje. Posebej natančen je bil pri metu za tri, saj je zadel kar osem od devetih poskusov, skupno pa 13 od 19. Dončić je s 37 točkami izenačil rekord franšize po treh četrtinah, dvakrat je 37 točk po treh delih igre dosegel tudi nekdanji nemški košarkar Dirk Nowitzki.

Obračun proti Portlandu (25-17) je bil tesen večino prvega polčasa, po izenačenju na 44:44 pa je Dallas (22-19) na Dončićevih krilih prevzel nadzor nad dogajanjem na parketu in dvoboj zanesljivo pripeljal do konca z visoko razliko.

V ligi NBA sta že v soboto zvečer igrali še obe preostali ekipi s slovenskima košarkarjema, a tako Dragić za Miami Heat kot Vlatko Čančar za Denver Nuggets ob tesnih porazih nista stopila na igrišče. Dragića so ustavile bolečine v križu pred porazom Miamija po podaljšku proti Indiana Pacers (106:109), Čančar pa ni dobil priložnost ob porazu proti New Orleans Pelicans s 108:113.

Značke: košarka, nba