0 01.01.2020 04:48:10

KAKŠEN VSTOP V NOVO LETO! Dončić kljub poškodbi s tole NORO PREDSTAVO in kriminalko v zaključku

twitter
Slovenski čudežni deček košarke se je kljub poškodbam podal na parket na novega leta dan.

V ZDA v času tekme sicer še niso vstopili v novo leto, zato je strogo gledano Luka Dončić igral za silvestrovo in blestel v dvoboju z Oklahomo.

Mavericksi so v zadnjih nekaj minutah, kljub odsotnosti Kristapsa Porzingisa in Tima Hardawayja držali vajeti igre v svojih rokah, potem pa je domače moštvo pritisnilo na plin in na koncu slavilo s 106:101.

V končnici obračuna smo videli predvsem obračun Luke Dončića ter Chrisa Paula, ki sta vzela odgovornost v svoje roke, izkušenejši član Oklahome pa je imel tokrat več sreče in znanja, medtem ko je bil Luka povsem brez pomoči v zadnjih minutah. Pri izidu 104:101 za domače je imel možnost, da bi s trojko dvoboj popeljal v podaljšek, a je zgrešil. Pred tem je poskušal še Maxi Kleber, ki pa je bil prav tako nenatančen. Zmaga je tako ostala doma.

Slovenski čudežni deček je ob 12. porazu Dallasa prispeval 35 točk, 10 skokov in 7 podaj, potem ko je bil še dan pred tekmo vprašljiv zaradi lažje poškodbe hrbta in zvina zapestja, ki ga je utrpel na tekmi proti Los Angeles Lakersom

Iz igre je metal ogromno, kar 29-krat, zadel pa je 12 metov. Veliko je grešil predvsem iz razdalje (3/16), zgrešil pa je tudi štiri proste mete (8/12).

Dallas je utrpel drugi poraz zapored, kar se je zgodilo šele drugič v sezoni, z razmerjem zmag in porazov 21-12 pa ostajajo na petem mestu zahodne konference ob prestopu v novo koledarsko leto.

ČANČAR NA PARKETU DVE MINUTI
Houston pa je nadigral Denver z Vlatkom Čančarjem. Slovenski košarkar je na parketu sicer preživel slabi dve minuti, a je njegova statistika ostala prazna. Za Denver je 21 točk dosegel Nikola Jokić, pri Houstonu je 35 točk dosegel James Harden, 28 jih je dodal Russell Westbrook.

Po prostem večeru Denver čaka obračun z Indiano, Dallas z Brooklynom, na igrišču pa bo isti večer tudi Goran Dragić na obračunu med Miamijem in Torontom.