Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

2 21.11.2019 11:30:17

Dallas in Dončič, to je bilo tako dobro, da je bilo že nesramno: To se Golden Statu ni zgodilo še NIKOLI!

Zgodovinski večer ni samo za Luko Dončićem, ampak tudi njegovim Dallasom.

Luka Dončić iz tekme v tekmo dokazuje, da je trenutno najbolj vroč igralec severnoameriške košarkarske lige NBA. Pri domači zmagi Dallas Mavericks nad Golden State Warriors (142:94) je na parketu preživel 25 minut in 30 sekund, a je vseeno v statistiko vpisal svoj sedmi trojni dvojček v sezoni s 35 točkami, desetimi skoki in 11 podajami.

Tokrat je bil izjemen v prvem polčasu. V prvem delu tekme je dosegel 33 točk. Tako dober še nikoli ni bil v prvem polčasu. Skoraj pa je izenačil tudi deset let stari rekord teksaške franšize, ki se nanaša na najboljši strelski izkupiček v prvem polčasu.

Najboljši novinec v ligi NBA v minuli sezoni pa je dal energijo tudi soigralcem. Skupno je Dallas tekmo končal z 22 trojkami za izenačenje rekorda franšize. Teksašani so bojevnike iz San Francisa premagali za 48 točk ter jim prizadejali najhujši poraz v rednem delu lige. Warriors so slabše odigrali le tekmo končnice daljnega leta 1973, zagotovo pa je k temu pripomoglo tudi dejstvo, da so gostje odigrali brez pravega zvezdnika, trener Steve Kerr je imel na voljo osem rezervistov.