Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Nika Zorjan: To je himna za vse, ki si drznejo ...

0 01.11.2018 06:36:24

Luka s to SIJAJNO AKCIJO že izsilil podaljšek, potem pa NEUMNOST vseh neumnosti (video)

Luka Dončić v akciji.
Dallas Mavericks z Luko Dončićem so tokrat gostovali v slovitem Staples Centru v Los Angelesu.

Dvoboj se za Teličke sicer ni končal po željah, saj so izgubili še peto tekmo zapored (2-6), a bolj kot to bo trenerja Ricka Carlisla bolel način.

Sicer povsem neprepoznavne košarkarje Dallasa je v prvem polčasu rešila druga enota, ki je znižala zaostanek iz 18 na vsega 4 točke. Povsem neprepoznavna sta bila v prvem delu predvsem Dennis Smith mlajši in Luka Dončić, ki sta skupaj zmogla le 3 točke.

In če je prvi s katastrofalno igro nadaljeval v drugem delu, se je Luka dvignil kot feniks iz pepela in na koncu celo zrežiral preobrat, po katerem so bili on in njegovi soigralci celo blizu podaljška.

Luka je v zadnji četrtini vendarle začel zadevati, predvsem pa je dobro razigraval soigralca in končal s sedmimi podajami. No, v zadnjem napadu, na uri je bilo še 17 sekund, pa je prevzel odgovornost in v sijajnem prodoru zaključil in izenačil na 113:113.

Toda Lakersi imajo v svojih vrstah pač LeBrona Jamesa, ki je šest sekund pred koncem vzel žogo in se napotil na nasprotno stran, pri čemer ga je na sila neumen način zaustavil Wesley Matthews. Neumnost ameriškega košarkarja je bila povezana tudi z dejstvom, da Carlisle ni imel več time-outa, s katerim bi lahko Dallas na polovici Lakersov začel napad, obenem pa je Matthews, ko mu je ušel James, prekršek storil vsega dve sekundi pred koncem.

(Akcijo Dončića za izenačenje in Matthewsovo neumnost si lahko ogledate od 8.55 dalje na posnetku)

James je drugega od obeh prostih metov zadel in Jezernikom priigral tretjo zmago v sezoni ob petih porazih. Barea pa je na drugi strani zgrešil met za zmago, a je bil v nemogočem položaju.

Luka Dončić je dvoboj po obupnem prvem polčasu končal s 14 točkami (5/11 iz igre, 3/6 za tri, 1/2 prosti meti), ter s petimi skoki in sedmimi podajami ob ukradeni žogi. Izgubil je tokrat dve žogi.