Ne moremo se znebiti občutka, ki so ga – kot so jasno pokazali – dobili tudi slovenski košarkarji z Luko Dončićem na čelu, da so turnir Slovencem pomagali skrajšati tudi sodniki. Tako z dvomljivimi odločitvami v korist Nemčije v končnici, pa tudi že mnogo prej. S strogo dosojeno tehnično napako Luki Dončiću že v uvodnih minutah, pa potem že do uvodnih minut tretje četrtine še temi osebnimi napakami so pošteno omejili igro prvega slovenskega zvezdnika. In s tem Slovenije.
Luka se je med tekmo kar dobro kontroliral. Ni izgubil živcev, kot jih je v preteklosti marsikdaj. Tudi po zadnji sireni je ostal miren. A ni si mogel pomagati, da sodnikom ne bi povedal, kaj si misli o njih in njihovem početju.
Njegova poteza tik po koncu tekme bo odmevala še dolgo. V roke je vzel žogo in jo nesel enemu od sodnikov, mu jo prijazno dal v roke, nato pa mu hladen kot špricer rekel: »Sramota.« Čeprav mu pogosto očitamo preveč ukvarjanja s sodniki, mu v tem primeru težko kaj zamerimo.