Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

2 04.09.2022 19:47:46

Uh, to pa boli! Slovenski košarkarji so po slabi igri pokleknili proti ekipi BiH!

Slovenija ni dobro odigrala tretje tekme na evropskem prvenstvu, na katerem brani zlato kolajno. Za Slovenijo je to hkrati prvi poraz po enajstih zaporednih zmagah na evropskih prvenstvih. Zadnji neuspeh so doživeli v osmini finala eurobasketa v Franciji 2015 proti Latviji.

Bosna in Hercegovina se je izkazala za trdo in homogeno ekipo, ravno tako kot so mnogi napovedovali. Ob koncu srečanja so bili igralci BiH blizu in potem v zadnjih minutah povedli in na koncu zmagali s 97:93.

Odločilna je bila slaba igra Slovenije v obrambi, saj je recimo bosanski Američan Roberson dosegel kar sedem trojk, ko je bil sam 'kot duh'. Slovenci so sicer dobro ustavili Jusufa Nurkića, toda ekipa BiH je že na začetku povedla z 8:0 in dobila samozavest ter krila. Na koncu je vse skupaj tudi izkoristila.

Slovenija - Bosna in Hercegovina 93:97 (32:26, 52:49, 73:72)
Köln - Dvorana Lanxess, gledalcev 13.000, sodniki: Baldini (Italija), Kozlovskis (Latvija), Mitrovski (Severna Makedonija).
Slovenija: G. Dragić 20 (2:4), Prepelič 12 (2:2), Tobey 11 (1:1), Blažič 5 (1:2), Z. Dragić 7, Čančar 22 (5:5), Dončić 16 (0:1).
BiH: Nurkić 12 (5:5), Roberson 23 (2:2), Atić 12 (2:2), Halilović 13 (1:2), Gegić 6 (1:1), Musa 22 (5:5), Lazić 2, Vrabac 7.
Prosti meti: Slovenija 9:12, BiH 16:17.
Met za dve točki: Slovenija 27:49, BiH 18:41.
Met za tri točke: Slovenija 10:32 (Čančar 3, Prepelič 2, G. Dragić 2, Tobey, Blažič, Z. Dragić), BiH 15:30 (Roberson 7, Musa 3, Atić 2, Nurkić, Vrabac, Gegić).
Skoki: Slovenija 38 (19 + 19), BiH 45 (27 + 18).
Osebne napake: Slovenija 21, BiH 19.
Pet osebnih: /.

Varovanci selektorja Aleksandra Sekulića imajo v ponedeljek dan odmora, nato pa jih čakata še zadnji preizkušnji v predtekmovanju. V torek ob 20.30 se bodo pomerili z neporaženo Nemčijo, ki je danes po dveh podaljških premagala Litvo, v sredo ob 17.15 pa se bodo srečali z olimpijsko podprvakinjo Francijo.
Bosna in Hercegovina je dokazala, da jo košarkarski strokovnjaki upravičeno uvrščajo med reprezentance, ki lahko prijetno presenetijo na tem prvenstvu. Slovenija, ki resda ni imela svojega večera, predvsem ne njen prvi zvezdnik Luka Dončić (met 8:18, trojke 0:8, 5 izgubljenih žog), je v drugem polčasu izgubila skok s 14:27 in ob preveč napakah posameznikov ostala brez tretje zmage.
Tekmo je BiH odprla z vodstvom 8:0, ga tudi hitro izgubila (12:10), a je imela nato vseskozi pripravljene odgovore na poskuse Slovenije in taktične zamisli strokovnega štaba. Selektor Sekulić je že v prvi četrtini v igro poslal enajst igralcev, veliko rotiral in iskal razpoložene posameznike.
Vlatko Čančar (22 točk, met 7:17) je Slovenijo držal v ospredju, Goran Dragić (20 točk met 8:15) je reševal situacijo v zadnji četrtini, Mike Tobey se je dobro kosal s prvim zvezdnikom BiH Jusufom Nurkićem, žal pa slovenska obramba ni zmogla zaustaviti vseh nevarnosti BiH, vključno s petnajstimi trojkami in enajstimi skoki v napadu v drugem polčasu. John Roberson je dal 23 točk in sedem trojk, Džanan Musa 22, Miralem Halilović 13, Jusuf Nurkić 12, ...
Pri Sloveniji je po natančnosti izstopal le Klemen Prepelič (12 točk, met 4:6), premajhen pa je bil prispevek v napadu Eda Murića (nič točk), Zorana Dragića (7 točk, met 3:8) in Jake Blažiča (5 točk, met 2:5).