Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

19 04.08.2022 22:19:06

Košarkarji so se brez najboljših pomerili z Nizozemci! Takole se je končalo za Slovenijo!

Slovenija je odigrala prvo od šestih prijateljskih tekem.

Slovenija - Nizozemska 83:76 (21:25, 39:42, 59:57)
* Dvorana Zlatorog, gledalcev 1500, sodniki: Španič, Mohorič, Smrekar (vsi Slovenija).
* Slovenija: Samar 2, Nikolić 10 (5:6), K. Prepelič 11 (6:10), Blažič 8, Ciani 2, Jurković 4 (1:2), Hrovat 10 (0:1), Ščuka 4 (4:4), Dimec 12 (4:5), B. Prepelič 5 (1:2), Glas 5, Macura 7 (1:1), Čebašek 3 (3:3).
* Nizozemska: Franke 6, Van Der Vuurst 11, Van Vliet 5, De Jong 26, Van Bree 3, Haarms 7 (1:2), Post 9 (2:2), Kok 4, Kloof 5 (2:2).
* Prosti meti: Slovenija 25:34, Nizozemska 5:6.
* Met za dve točki: Slovenija 20:35, Nizozemska 13:34.
* Met za tri točke: Slovenija 6:33 (Blažič 2, Nikolić, K. Prepelič, Jurković, Glas), Nizozemska 15:38 (De Jong 6, Van Der Vuurst 3, Franke 2, Post, Van Vliet, Van Bree, Kloof).
* Skoki: Slovenija 44 (30 + 14), Nizozemska 44 (31 + 13).
* Osebne napake: Slovenija 17, Nizozemska 25.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Slovenije so na prvi prijateljskih tekmah v okviru priprav na septembrsko evropsko prvenstvo v Nemčiji vknjižili prvo zmago. V Celju so premagali izbrano Nizozemske s 83:76.

Slovenija je nastopila brez večino najboljših igralcev. Manjkali so vsi trije NBA-jevci, Luka Dončić, Goran Dragić in Vlatko Čančar, prav tako Edo Murić in Zoran Dragić, s strani pa je tekmo spremljal tudi Mike Tobey, ki se je tako kot Čančar reprezentanci pridružil nekaj ur pred tekmo.

Selektor Aleksander Sekulić je priložnost za igro ponudil vsem štirinajstih igralcev na klopi (med strelce se ni vpisal le Luka Rupnik), zmago pa si je Slovenije zagotovila šele v zadnjih desetih minutah, ki jih je dobila z rezultatom 24:19.

kosarka slovenija zastava celje 22 af

V prvem polčasu je Slovenija trojke metala 1:16, prvo je zadela šele v 18. minuti, tako da je Nizozemska v prvi četrtini vodila z desetimi točkami prednosti (19:9). Do drugega vodstva po začetnih 2:0 je Slovenija prišla šele ob zaključku tretje četrtine (59:57).

V zadnjem delu je Slovenija v 36. minuti povedla z 69:63 in končnici suvereno prišla do zmage.

Žiga Dimec je zbral 12 točk (met 4:9) in šest skokov, Klemen Prepelič se je po poškodbi roke vrnil z enajstimi točkami (trojke 1:5) in petimi skoki, po deset točk pa sta prispevala Aleksej Nikolić (met 2:6, 3 podaje) in Gregor Hrovat (met 5:9).

kosarka slovenija sekulic celje 22 af

Slovenija se bo v soboto v Celju pomerili s Črno goro, v nadaljevanju priprav pa jo čakajo še štiri tekme. Po turnirju v Istanbulu (Turčija, Ukrajina) se bo 17. avgusta v razprodanih Stožicah pomerila s Srbijo, tri dni kasneje v Celju pa s Hrvaško.

Slovenijo uvodna tekma na evropskem prvenstvu v Kölnu čaka 1. septembra proti Litvi. Pred tem bo 25. avgusta v Celju gostila Estonijo v kvalifikacijah za SP ter se 28. avgusta v Münchnu pomerila z Nemčijo.