kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

115 05.08.2021 14:50:48

Herojski poraz! Slovenija je imela napad za zgodovinsko zmago, a zgodilo se je tisto, česar so se vsi bali!

Košarkarji Slovenije so v polfinalu olimpijskih iger v Tokiu izgubili s Francijo z 89:90 (29:27, 44:42, 65:71) in se bodo v soboto ob 13. uri merili z Avstralijo za bronasto odličje.

* Dvorana Saitama, brez gledalcev, sodniki: Locatelli (Brazilija), Fernandez (Argentina), Kozlovskis (Latvija).
* Slovenija: Prepelič 17 (3:6), Tobey 23 (1:3), Blažič 14, Hrovat 3, Dimec 4, Dragić 1 (1:3), Čančar 11 (2:2), Dončić 16 (4:6).
* Francija: Luwawu Cabarrot 15 (3:4), Heurtel 6 (2:2), Batum 3, Yabusele 9 (2:2), Fournier 23 (3:3), De Colo 25 (6:6), Gobert 9 (3:6).
* Prosti meti: Slovenija 11:20, Francija 16:19.
* Met za dve točki: Slovenija 24:44, Francija 19:50.
* Met za tri točke: Slovenija 10:30 (Dončić 2, Blažič 2, Tobey 2, Prepelič 2, Čančar, Hrovat), Francija 12:25 (Fournier 4, De Colo 3, Luwawu Cabarrot 3, Yabuseke, Batum).
* Skoki: Slovenija 40 (29 + 11), Francija 49 (35 + 14).
* Osebne napake: Slovenija 17, Francija 22.
* Pet osebnih: Fournier (40.).

Košarkarji Slovenije so v polfinalu olimpijskih iger v Tokiu izgubili s Francijo z 89:90 in se bodo v soboto ob 13. uri merili z Avstralijo za bronasto odličje.

Tekma bo ne glede na razplet šla v zgodovino slovenske košarke. Ljubitelji športa si jo bodo brez dvoma zapomnili in si verjetno v glavah še dolgo vrteli razplet zadnjih sekund.

Slovenijo je zgolj delček sekunde oziroma posredovanje francoskega centra Nicolasa Batuma ločil od uvrstitve v finale. Klemen Prepelič je v zadnjem napadu, par sekund pred koncem prodrl pod koš, žogo vrgel proti obroču, a jo je Batum, član LA Clippers, na poti do mrežice ustavil z blokado in Francijo popeljal v finale.

Kljub dramatičnemu razpletu si slovenski košarkarji zaslužijo čestitke za prikazano borbenost. Zdaj jih čaka približno 48 ur, da se soočijo s porazom in čim bolje pripravijo na tekmo za tretje mesto, ki lahko Sloveniji prinese prvo olimpijsko medaljo v ekipnih športih.

V finalu, ki je na sporedu v soboto ob 4.30, bosta igrali Francija in ZDA. Američani so v polfinalu premagali Avstralijo s 97:78.

S porazom se je končal niz osmih zmag Slovenije; štiri na kvalifikacijskem turnirju v Kaunasu (Poljska, Južna Koreja, Venezuela, Litva) konec junija in štiri v Tokiu (Argentina, Japonska, Španija, Nemčija). To je hkrati tudi prvi poraz Luke Dončića v dresu z državnim grbom.

Slovenski virtuoz je pred tem dobil vseh sedemnajst uradnih tekem, tudi na tej pa se je zapisal v zgodovino. Prav v zadnji minuti tekme je z desetim skokom postal šele tretji košarkar v zgodovini s trojnim dvojčkom na OI (16 točk + 10 skokov + 18 podaj). Pridružil se je Aleksandru Belovu 1976 (23 + 14 + 10) in LeBronu Jamesu 2012 (11 + 14 + 12).

Tekma neporaženih ekip na OI je bila po pričakovanjih izenačena in borbena od samega začetka. Slovenija je bila boljša v prvem delu, Francija večino drugega.

Najvišja prednost Slovenije je bila 25:17, Francije deset točk. Slednja je bila v vodstvu skupno 18:20 minut, Slovenija slabih štirinajst. Skoraj deset minut je bil rezultat izenačen.

Slovenija je bila na robu uvrstitve v finale, čeprav je imela najslabši strelski večer v Tokiu. Trojke je metala 10:30, zgrešila je devet prostih metov in prvič na OI izgubila skok (40:49).

Vseeno je prišla v dramatični končnici in po zaostanku 85:90 manj kot minuto pred koncem do priložnosti za zmago. Prepelič je najprej pretvoril tehnično napako Francije v štiri točke zaostanka, nato je 33 sekund pred koncem zadel trojko za 89:90, v zadnjem napadu, za katerega je imela Slovenija 21 sekund časa, pa mu je Dončić predal žogo, njegov poskus za zmago pa se je končal z blokado Batuma.

Prepelič je tekmo končal pri 17 točkah (trojke 2:6). Mike Tobey jih je zbral 23 (met iz igre 10:14) in ujel osem odbitih žog, Jaka Blažič je imel 14 točk (trojke 2:6), Vlatko Čančar pa 11 točk in devet podaj.

Značke: tokio 2020, košarka