Teden dni premora za MasterChef Slovenija

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 29.07.2021 08:20:26

SLOVENIJAAAA! Slovenski vihar v Tokiu ne pojenja, poglejte, kaj so naredili gostiteljem!

Košarkarji Slovenije so v 2. krogu olimpijskih iger v Tokiu (skupina C) premagali Japonsko s 116:81 (29:23, 53:41, 80:64).

* Dvorana Saitama, brez gledalcev, sodniki: Glišić (Srbija), Weiland (Kanada), Pascual (Filipini).
* Slovenija: Rupnik 4 (1:2), Nikolić 3, Prepelič 12 (2:2), Murić 4 (0:3), Tobey 6 (0:1), Blažič 10, Hrovat 4, Dimec 2, Dragić 24 (2:3), Čančar 16 (3:4), Čebašek 6, Dončić 25 (7:10).
* Japonska: Togashi 8 (2:5), Hiejima 10 (2:4), Hachimura 34 (5:7), Y. Watanabe 17 (0:2), Baba 4, Edwards 2, Tanaka 6.
* Prosti meti: Slovenija 15:22, Japonska 5:9.
* Met za dve točki: Slovenija 28:41, Japonska 20:46.
* Met za tri točke: Slovenija 15:39 (Čančar 3, Čebašek 2, Dončić 2, Dragić 2, Blažić 2, Prepelič 2, Rupnik, Nikolić), Japonska 12:31 (Hachimura 3, Y. Watanabe 3, Togashi 2, Hiejima 2, Tanaka 2).
* Skoki: Slovenija 54 (37 + 17), Japonska 33 (24 + 9).
* Osebne napake: Slovenija 17, Japonska 21.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Slovenije so na olimpijskem turnirju v Tokiu zabeležili drugo zmago in si že zagotovili mesto v četrtfinalu. Premagali so Japonsko s 116:81.

Končna uvrstitev Slovenije v skupini bo znana po zadnji tekmi predtekmovanja v nedeljo, 1. avgusta, ob 10.20 proti Španiji.

Četrtfinalni tekmec Slovenije bo znan po žrebu. Prvouvrščene ekipe iz vseh treh skupin in najboljša drugouvrščena bodo v enem bobnu, preostale štiri, torej dve drugouvrščeni ter dve najboljši tretjeuvrščeni, pa gredo v drugega. Četrtfinali so na sporedu 3. avgusta, polfinali 5. avgusta, tekmi za medalje pa 7. avgusta.

Po uvodni zmagi proti Argentini je Slovenija tudi v drugem nastopu upravičila vlogo favorita. Vodila je vseh 40 minut in zanesljivo prišla do novega uspeha. Imela je dovolj razpoloženih igralcev, bila učinkovita v napadu, hkrati zbrana in čvrsta v obrambi, tekmeca pa je nadigrala tudi v prostorih pod obročema.

Skok je dobila s 54:33, dvanajstič v zgodovini je presegla mejo 110 doseženih točk (rekord slovenske reprezentance je 122 iz leta 1993), hkrati pa se je vseh 12 igralcev vpisalo med strelce.

Luka Dončić je parket zapustil dobre štiri minute pred koncem. Na igrišču je prebil 25 minut in dosegel prav toliko točk ob metu 8:15 iz igre, 2:8 za tri točke in 7:10 s kazenske črte. Temu je dodal sedem skokov, sedem podaj, dve ukradeni žogi in dve blokadi (indeks 33).

Zoran Dragić je dosegel 24 točk (met 10:13, trojke 2:3, indeks 27), Vlatko Čančar je bil stoodstoten iz igre 5:5 (16 točk, trojke 3:3), Klemen Prepelič je 12 točkam dodal pet podaj, Mike Tobey pa je bil prvi skakalec z 11 ujetimi žogami.

V prvi četrtini - Dončić je v tem delu igre dosegel 13 točk - je bila najvišja prednost 29:21, v drugi četrtini 40:28 oziroma ob polčasu 53:41. V prvih 20 minutah je v igro vstopilo deset slovenskih igralcev, devet pa se jih je tudi vpisalo med strelce.

V nadaljevanju se razmerje moči ni spremenilo. Slovenija je zlahka nadzorovala potek dogodkov, Japonska pa je ne glede na zaostanek na semaforju igrala svojo igro na krilih zvezdnika iz lige NBA Ruija Hachimure, ki je dosegel 34 točk.

Razlika se je v 26. minuti prvič povzpela na 20 točk (72:52), jubilejni stoti koš je zadel Vlatko Čančar (100:73), najvišja prednost Slovenije pa je bila 38 točk (116:78).