Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

1 23.02.2020 18:55:47

Slovenski KOŠARKARJI so se še enkrat igrali Z ŽIVCI NAVIJAČEV, na koncu so ...

Slovenska košarkarska reprezentanca se je igrala z živci navijačev.

Košarkarji Slovenije so se v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo precej namučili s skromno Avstrijo, ki je bila za nameček še izjemno oslabljena, saj je igrala brez nekaterih svojih najboljših košarkarjev, toda na koncu je v koprski Bonifiki le uspela priti do zmage.

Aktualni evropski prvaki so sicer tekmo zelo dobro začeli. Večino prvega polčasa so vodili z lepo prednostjo, na odmor odšli s kar 14 točkami zaostanka, toda v tretji četrtini so igrali katastrofalno. Prejeli so kar 35 točk, dali so jih 20 in pred zadnjo četrtino celo zaostajali za točko. Na začetku zadnje četrtine so Avstrijci povedli s štirimi točkami razlike, toda nato so varovanci Rada Trifunovića le stopili na plin, se zbrali in tekmo dokaj zlahka pripeljali do konca.

Končalo se je z izidom 85:78. Pri Sloveniji sta bila najboljša posameznika Edo Murić in Jordan Morgan. Oba sta dosegla po 19 točk, Murić je imel ob tem še 8, Morgan pa 7 skokov. 17 točk je dodal Klemen Prepelič, 9 jih je prispeval Jaka Blažič. Pri Avstrijcih so se najbolj izkazali Bogić Vujošević z 18 točkami, Marvin Ogunsipe jih je dal 17, Carlos Mateo je prispeval 13 točk.

Značke: slovenija, avstrija