Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

1 27.12.2023 20:01:02

Zadišalo po čudežu, ampak bil je lažni alarm! Poglejte, kaj je Olimpiji uspelo zapraviti danes!

Nova tekma, nov poraz Cedevite Olimpije.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 13. krogu evropskega pokala v gosteh izgubili proti ukrajinski ekipi Prometej s 100:105 (30:24, 55:60, 77:78). To je še 13. letošnji poraz Cedevite Olimpije v tem tekmovanju.

* Arena Riga, gledalcev 2062, sodniki: Zamojski (Poljska), Bissuel (Francija) in Porobić (BiH). * Prometej: Agada 10 (2:3), Clavell 17 (2:2), March 15, Lipovij 16, Balvin 5, Odiase 17 (3:4), Sanon 15, Gray 10. * Cedevita Olimpija: Radović 5, Cobbs 23 (9:12), Glas 14 (5:5), Blažič 26 (4:4), Matković 17 (6:7), Jones 15 (1:2). * Prosti meti: Prometej 7:9, Cedevita Olimpija 25:30 * Met za tri točke: Prometej 16:36 (Lypovyy 4, Clavell 3, March 3, Sanon 3, Gray 2, Balvin), Cedevita Olimpija 7:21 (Cobbs 2, Blažič 2, Radović, Glas, Matković) * Osebne napake: Prometej 23, Cedevita Olimpija 15. * Pet osebnih: /.

Ljubljančani v evropskem pokalu ostajajo brez zmage po 13 tekmah in so na zadnjem mestu v skupini A. Za Prometej je to bila sedma zmaga in ostaja v boju za končnico.

Izbranci trenerja Simoneja Pianigianija bi z zmago ohranili teoretične možnosti za preboj v končnico, po današnjem porazu pa možnosti za preboj med najboljših 12 ekip slovenski prvaki nimajo več.

V današnjem dvoboju sta bili ekipi precej strelsko razpoloženi. Ljubljančani so v začetku držali prednost v svojih rokah, po košu Jake Blažiča je bilo 13:7. Izenačeno prvo četrtino je Cedevita Olimpija na koncu dobila s šestimi točkami prednosti (30:24).

V drugi četrtini se slovenski zasedbi ni uspelo odcepiti od tekmeca, Prometej je vseskozi držal stik, nato pa sredi četrtine tudi povedel z 42:41. Blažič je z metom za tri točke Cedevito Olimpijo znova popeljal v vodstvo (45:42). Obe ekipi sta bili še naprej razpoloženi v napadu, prednost se je nekajkrat izmenjala, ob polčasu pa so domačini vodili za pet točk (60:55).

Tudi po glavnem odmoru sta ekipi nadaljevali v enakem slogu. Gregor Glas je s trojko Cedevito Olimpijo popeljal do vodstva 70:67, a Ljubljančani na tem niso gradili. Dvoboj je ostal izenačen, v sklepno četrtino pa je Prometej nesel točko prednosti (78:77).

Po trojki Blažiča je slovenska zasedba povedla s 87:83, vendar je bil pred končnico tekme izid znova izenačen. Tri minute pred koncem je bilo 91:91, minuto in pol pred iztekom časa pa 98:98. Toda končnica se ni razpletla po željah Ljubljančanov, bolj zbrani so bili košarkarji Prometeja, odločilno pa so povedli 38 sekund pred koncem, ko je za +5 (103:98) zadel Ronald March.

Pri Cedeviti Olimpiji je bil s 26 točkami, osmimi skoki in petimi podajami najuspešnejši Blažič, Justin Cobbs je pristavil 23, Karlo Matković pa 17 točk. Za ukrajinsko zasedbo sta po 17 točk dosegla Gian Clavell in Tai Odiase.

Ljubljančane naslednja tekma evropskega pokala čaka 9. januarja, ko bodo gostovali pri ekipi Wolves Vilnius.