Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Grozljivka na reliju! Vsaj sedem mrtvih, 21 ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

1 13.01.2022 07:04:33

'STRAŠNA PREDSTAVA!,' je rekel trener! ŠEST ZAPOREDNIH ZMAG, potem pa so Luka DONČIĆ in soigralci v New Yorku NAREDILI TOLE!

Košarkarji Dallas Mavericks so v ligi NBA utrpeli poraz na gostovanju v New Yorku.

Boljši od Dallasa so bili domači Knicks, ki so zmagali s 108:85. Dallas je s tem prekinil niz šestih zmag. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je bil najboljši strelec Mavericksov z 21 točkami, temu je dodal 11 skokov, pet asistenc in dve ukradeni žogi. Je pa imel Ljubljančan tudi pet izgubljenih žog ter tokrat zelo slab met za tri točke, iz devetih poskusov je zadel zgolj eno trojko.

Vsi člani začetne peterke Kratkohlačnikov so dosegli dvomestno število točk. Najbolj se je izkazal RJ Barrett z 32 točkami, v prvem polčasu je zgrešil le dva meta in dosegel 21 točk. S tem je postal najmlajši igralec v zgodovini kluba, ki je na zaporednih tekmah presegel mejo 30 točk. Dallas je bil zaradi zdravstvenih in varnostnih protokolov zaradi covida-19 tudi tokrat brez trenerja Jasona Kidda in Latvijca Kristapsa Porzingisa. "To je bila strašna predstava, " je igro Barretta komentiral trener Knicksov Tom Thibodeau in dodal: "To je bila morda najboljša tekma sezone za naše igralce prve peterke. Res so igrali trdo in zelo dobro."

Derbi dneva je bil v Chicagu, kjer sta se srečali vodilni ekipi vzhodne konference. Uspešnejši je bil Brooklyn, ki je bike povsem nadigral. Zmagal je s 138:112, Kevin Durant je v statistiko vpisal 27 točk in devet podaj, James Harden pa je tekmo končal s 25 točkami, 16 asistencami in sedmimi skoki. Kljub porazu Chicago ostaja vodilna ekipa konference, od Brooklyna ima zmago več.

Tretji je Miami, ki je v Atlanti zabeležil tretjo zmago zapovrstjo, Atlanto je v gosteh premagal s 115:91, kljub temu, da je igral brez šestih pomembnih igralcev, vključno z najboljšim strelcem Jimmyjem Butlerjem, ki je zaradi zvina desnega gležnja izpustil svojo tretjo zaporedno tekmo.

Odločilni trenutki so bili na začetku drugega polčasa, v katerem so gosti dosegli prvih 16 točk in ušli. Pri Miamiju so se izkazali številni mladi igralci, z 21 točkami je bil med njimi najboljši strelec Tyler Herro. Atlanti ni pomagalo 15 točk De'Andreja Hunterja, ki se je po operaciji zapestja v ekipo vrnil po dveh mesecih.

V zahodni konferenci so vodilne tri ekipe, Phoenix, Golden State in Memphis, počivale, ob petouvrščenemu Dallasu pa je bil aktiven tudi četrtouvrščeni Utah. Zabeležil je četrti zaporedni poraz, s 111:91 ga je premagal domači Cleveland.