Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 03.01.2022 11:47:57

REKORDNI 'DOSEŽEK' nekdanjega kluba igralca Olimpije, večja SRAMOTA pač ni mogoča (VIDEO)

Neverjetne novice prihajajo iz Turčije, v tamkajšnji prvi ligi ekipa izgublja s skoraj 100 točkami razlike.

A še bolj kot šokantni porazi, preseneča dejstvo, da Afyon Belediyespor sploh ni na zadnjem mestu lestvice. V tej sezoni je namreč premagal že tri tekmece, a porazi v zadnjem času silijo na površje in bodejo v oči. Na drugi dan novega leta je Afyon izgubil s Tofašem z, reci in piši, 90 točkami razlike (145:55). Po prvi četrtini je bilo še znosnih 27:15, na polovici tekme 81:34, po tretji četrtini že 116:48.

Končna razlika je klubski negativen rekord, obenem najvišja razlika v zgodovini turške lige. V ozadju so seveda težave Afyona, zaradi pomanjkanja denarja so klub zapustili praktično vsi igralci prve ekipe. Vskočili so mladinci, ki pa očitno močno zaostajajo za ravijo prve lige. Pred Tofašom jih je Efes premagal s 140:83, Darušafaka pa s 115:64.

Zanimivo, ob koncu sezone 2017/18, ki jo je začel v ligi NBA, pri Philadelphii, je v Afyon prestopil tudi Jacob Pullen, danes eden najučinkovitejših košarkarjev Cedevite Olimpije. Takrat je drugoligašu pomagal do uvrstitve v elitno turško ligo.