Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 27.10.2021 22:15:49

SIJAJEN VEČER v Stožicah! Vzdušje kot v starih časih, predstavi Olimpije pa STOJEČE OVACIJE!

Lepa tekma.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 2. krogu evropskega pokala (skupina B) premagali Bourg en Bresse z 91:79 (26:25, 48:49, 72:65) za drugo zmago v vrsti ob začetku sezone.

Olimpija si je zmago pred 1800 domačimi gledalci priigrala predvsem z izjemno strelsko predstavo: iz igre je metala 75-odstotno, za tri točke pa je bila celo več kot polovično uspešna. V zaključku tekme pa je proti francoskemu nasprotniku našla tudi prave rešitve v obrambi.

Učinkovite obrambe na tekmi sicer ni bilo videti prav veliko, še posebej v prvem polčasu, ko sta obe ekipi koše dosegali z lahkoto, Olimpija pa je večji del igre lovila zaostanek.

Gostje so tako hitro povedli, po polovici prve četrtine je bilo ob skoraj nezgrešljivem metu Bourga, ko so v koš ob odboju od table padali celo očitno predolgi meti iz razdalje, že 18:8. Domači igralci so v nadaljevanju sicer hitro našli priključek, poravnali izid manj kot tri minute kasneje, ob koncu četrtine pa celo prvič na tekmi prišli do vodstva.

V nadaljevanju je bil tako v drugi kot tretji četrtini enak scenarij - Bourg je uvodoma hitro povedel, Olimpija pa je nato hitro ujela zaostanek. Igralci Olimpije pa so nato v tretji četrtini vendarle uslišali navodila trenerja Jurice Golemca ob polčasu, da več energije posvetijo obrambi.

Na krilih trše obrambe so domačini po zaostanku z 48:54 v uvodu drugega polčasu v naslednjih treh minutah in pol dosegli 13 neodgovorjenih točk. Vodstva nato več niso izpustili iz rok.

Bourg se je v zadnji četrtini s pomočjo razpoloženega Pierra Pelosa sicer približal na pet točk šest minut pred koncem, a je nekaj hitrih protinapadov v nadaljevanju Olimpiji znova dalo varno prednost. Prave možnosti gostov je dve minuti in pol pred koncem z metom za tri dokončno strl Marcus Keene, ki je bil eno prvih imen zeleno-oranžnih.

Keene je tekmo zaključil z 20 točkami, bolj učinkovit je bil le Edo Murić, ki jih je dosegel 21. Enak strelski izkupiček je pri Bourgu dosegel Pelos.

Olimpija - Bourg 91:79 (26:25, 48:49, 72:65)
Ljubljana - Dvorana Stožice, 1800 gledalcev, sodniki: Balak (Izrael), Šukys (Litva), Isguder (Turčija)
OLIMPIJA: Pullen 13 (2:2), Ejim 12, Keene 20 (4:6), Murić 21 (4:7), Auguste 8 (2:4), Blažič 11 (2:3), Radovanović 5, Carmichael 1 (1:2).
BOURG: Sulaimon 9, Benitez 5, Mika 6 (2:3), Pelos 21 (3:4), Dalton 6, Williams 10 (2:2), Roos 4, Julien 18 (3:3).
Prosti meti: Cedevita Olimpija 11:20; Bourg en Bresse 10:12.
Met za tri točke: Cedevita Olimpija 14:26 (Pullen 3, Ejim 2, Keene 4, Murić 3, Blažič 1, Radovanović 1); Bourg en Bresse 11:26 (Sulaimon 1, Benitez 1, Pelos 4, Dalton 2, Julien 3).
Skoki: Cedevita Olimpija 24 (22 + 2); Bourg en bresse 27 (17 + 10).
Osebne napake: Cedevita Olimpija 18, Bourg en Bresse 24.

Značke: olimpija, bourg