Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 23.04.2019 22:45:48

Real prestal atenski pekel, nagrada pa je ...

evroliga
Košarkarji Real Madrida so prvi udeleženci zaključnega turnirja evrolige, ki bo potekal od 17. do 19. maja v Vitorii v Španiji. Četrtfinalno serijo proti Panathinaikosu so dobili s 3:0, potem ko so danes v Atenah zmagali z 89:82.

Za branilce naslova sta zaigrala oba slovenska reprezentanta. Klemen Prepelič je igral dobrih osem minut, v tem času zgrešil vse tri mete na koš in zbral po en skok, podajo ter ukradeno žogo. Učinkovitejši je bil Anthony Randolph, ki je v 26 minutah dosegel 14 točk (za dve točki 3:5, trojke 2:7) in ujel tri odbite žoge. Dve točki več od njega sta za Real Madrid zabeležila Rudy Fernandez in Facundo Campazzo.

Real Madrid se bo v polfinalu pomeril z zmagovalcem dvoboja med CSKA Moskvo in gostitelji zaključnega turnirja Baskonio, na katerem je rezultat po prvih dveh tekmah izenačen na 1:1. Enako je tudi na dvoboju med Barcelono in Anadolu Efesom.

Danes so do druge zmage in vodstva z 2:1 prišli tudi košarkarji Fenerbahčeja, ki so v četrtfinale krenili s prvega startnega mesta. V Kaunasu so premagali Žalgiris s 66:57 in si lahko že v četrtek, ko bo v Litvi četrta tekma, zagotovijo mesto na 'final fouru'.